szczepieniach przeciw covid-19
Koronawirus

Zmiany od 10 maja w szczepieniach przeciw COVID-19

Wchodzą zmiany od 10 maja w szczepieniach przeciw COVID-19. Zmiany dotyczą punktów szczepień masowych.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował o zmianach w szczepieniach przeciw COVID-19 od 10 maja. Te zmiany dotyczą punktów szczepień masowych, które powstały, aby usprawnić proces szczepień przeciw COVID-19.

Zmiany od 10 maja w szczepieniach na koronawirusa

Od 10 maja – osoby z orzeczeniem o znaczonym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień masowych. Taka osoba wraz ze swoim opiekunem nie będzie musiała umawiać się na konkretny termin. Takie informacje przekazał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

– Od początku szczepień liczne środowiska osób niepełnosprawnych nieustannie postulują o to, żeby te grupy były objęte priorytetowym szczepieniem. Cieszę się, że dzisiaj jest ten moment, w którym możemy zaproponować konkretne rozwiązania – podkreślił podczas konferencji wiceminister rodziny Paweł Wdówik.

Szczepienia na koronawirusa w ośrodkach opieki także od 10 maja

10 maja także rozpoczną się szczepienia na koronawirusa w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, czyli w WTZ*, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy klubach integracji społecznej.

– Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia tak jak niegdyś DPS-y, kiedy rozpoczynaliśmy program szczepień, tak te podmioty będą mogły zwracać się, czy to do punktu prowadzącego szczepienia, czy to do mobilnych jednostek szczepień, zamawiać szczepienie nie tylko dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek – wskazał szef Kancelarii Premiera.

Michał Dworczyk zaznaczył, że zamówienia na szczepionki przeciw COVID-19 dla tych placówek będą traktowane priorytetowe przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

*WTZ – warsztaty terapii zajęciowej

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.