Od dziś krótsza ważność Unijnych Certyfikatów Covidowych
AktualnościKoronawirus

Od dziś krótsza ważność Unijnych Certyfikatów Covidowych

Od 1 lutego nastąpiła krótsza ważność Unijnych Certyfikatów Covidowych. Teraz będą ważne przez 270 dni, a nie przez cały rok jak to miało miejsce wcześniej.

Krótsza ważność Unijnych Certyfikatów Covidowych dotyczy zarówno tych certyfikatów wydawanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, jak i tych dawkach po przypominającej oraz dodatkowej. Zamiast roku, certyfikat będzie ważny przez 9 miesięcy.

Od dziś krótsza ważność UCC

Nowe reguły UCC zostały przygotowane na podstawie stanowiska Rady Medycznej. Skrócono ich ważność z 365 dni do 270 dni. Te zmiany dotyczą certyfikatów wydawanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, przypominającym i dodatkowym.

Certyfikat covidowy po szczepieniu, status ozdrowieńca i negatywny wynik testu diagnostycznego na koronawirusa wprowadzono w wakacje – lipcu ubiegłego roku. Miało to ułatwić poruszanie się po strefie Unii Europejskiej podczas epidemii koronawirusa. Unijny Certyfikat Covidowy, zaświadczenie i wynik testu znajdziemy na Internetowym Koncie Pacjenta, na aplikacji mojeIKP oraz mObywatel. Takie zaświadczenie możemy także otrzymać wydrukowane po odbyciu szczepienia.

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.