AktualnościSportWiadomości

Propaganda po bytomsku. Jak długo Bytom będzie wracał do gry?

Nie tak dawno temu, na portalu hokej.net ukazał się artykuł, w którym mogliśmy przeczytać, że nie jest tak kolorowo, jak świadczy o tym narracja budowana przez bytomskie profile oraz niektóre portale przychylne władzy. Artykuł ten niedługo po publikacji został usunięty, na nieszczęście usuwających, został opublikowany ponownie, na portalu zklepy.pl. Artykuł red. Michała Popa odbił się szerokim echem w naszym mieście. Link do pełnego artykułu TUTAJ.

Jednakże w dniu dzisiejszym na jednym z bytomskich portali ukazała się kolejna papka informacyjna, z goła odmienna od rzeczywistości. Wywiad z dyrektorem sportowym Hokejowej Polonii, do którego można mieć najmniej pretensji o obecny stan.

Mistrzostwo Polski w TAURON Lidze Hokeja Kobiet, drugie miejsce w Młodzieżowej Hokej Lidze, wicemistrzostwo juniorów oraz żaków starszych, czwarte miejsce juniorów młodszych – tak przedstawia się dorobek drużyn BS Polonii Bytom w kończącym się sezonie 2023/2024. Na pierwszy rzut oka wyniki te wskazują, że z bytomskim hokejem wszystko jest w porządku, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej działalności miejskiej spółki oraz osób, które nią kierują, wnioski są zgoła odmienne.

„Bytom wraca do gry” to propagandowe hasło, które wymyślono kilka lat temu. Znajduje się na bandach oraz trybunach bytomskiego lodowiska. Ma łączyć sport ze zmianami zachodzącymi w mieście. Obecnie wykorzystywane jest również w trwającej kampanii wyborczej przez starającego się o reelekcję prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, jak i popierający go obóz polityczny. Pięknie brzmiący slogan w domyśle oczywiście zapowiadający powrót Polonii na najwyższy szczebel polskiego hokeja. Powrót, o którym władze miasta i klubu mówią od trzech lat, czyli od momentu oddania do użytku nowego lodowiska. Niestety tylko mówią, gdyż brakuje konkretnych działań w tym kierunku. Przez ten czas nie udało się zgromadzić odpowiedniego budżetu gwarantującego zgłoszenie drużyny do TAURON Hokej Ligi.

Prezydent Wołosz, jak sam stwierdził w grudniowym wywiadzie dla portalu hokej.net, jest zadowolony z administrowania klubem, sprawności działania, uczciwości i rzetelności stojących na czele Spółki Bytomski Sport Polonia Bytom prezesa Sławomira Kamińskiego oraz dyrektora sekcji hokejowej Sławomira Budzińskiego. Jak dodał, wywiązują się oni ze wszystkich swoich zadań formalnych i nie narobili żadnego „bigosu” jak ich poprzednicy. Do tego dobrze organizują pracę i szkolenie dzieci i młodzieży. Wynika z tego, że kibice mają być szczęśliwi z samego faktu, że klub funkcjonuje, a działacze sprawdzają się jako bardzo dobrzy administratorzy. Tylko jak można doprowadzić do zadłużenia, gdy drużyna hokejowa występuje w amatorsko-juniorskiej lidze, a piłkarze i koszykarze Polonii na trzecim poziomie rozgrywkowym?

Więcej na: https://www.zklepy.pl/jak-dlugo-bytom-bedzie-wracal-do-gry-przygladamy-sie-sytuacji-bs-polonii-bytom/

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.