AktualnościKulturaWiadomości

Nowy Rok w Operze Śląskiej

W najbliższą niedzielę 07.01.2023, Opera Śląska w Bytomiu oferuje dwa wydarzenia. Jak możemy przeczytać na stronie: https://opera-slaska.pl/spektakle :

Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej godzina 11:00

Bytomski Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej to cykliczne, comiesięczne, niedzielne spotkania artystyczno-towarzyskie, odbywające się w sali koncertowej im. Adama Didura, podczas którego zaproszeni polscy aktorzy teatralni przy akompaniamencie muzycznym, prezentują poezję wybranych przez siebie poetów.

Boże Narodzenie od wielu pokoleń inspiruje poetów. Na temat świąt powstały tysiące pięknych wierszy, które skrzą się czułością i niepowtarzalną atmosferą. W natłoku codziennych obowiązków i realizacji noworocznych postanowień warto znaleźć chwilę, aby zanurzyć się w świecie bożonarodzeniowej poezji.

Z tej okazji 7 stycznia zapraszamy na świąteczną odsłonę Salonu Poezji i Muzyki Anny Dymnej. Wysłuchamy m.in. wierszy ks. Jana Twardowskiego, Jerzego Lieberta, Ernesta Brylla, Jerzego Ficowskiego. Spotkanie poprowadzi Alina Chechelska – aktorka Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas spotkania wystąpi także młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu.

Zespół wokalny w składzie: Lilianna Banaś, Julia Góra, Stanisław Kier, Feliks Misiorek, Natasza Poniszowska, Iga Przestańska, Anna Szymańska, Magda Zakaria, Kamil Żelazowski

Prowadzenie zespołu: Aleksandra Poniszowska

Kwartet smyczkowy w składzie: Wiktoria Zawodny, Weronika Pyc (skrzypce), Oliwia Siwek (altówka), Natalia Łyszczkowska (wiolonczela)

Przygotowanie zespołu: Marek Krótki

Fortepian: Michał Korzeń

Podczas spotkania słodki poczęstunek przy kawie zapewni Społem PSS w Bytomiu.

Bal maskowy GODZINA 18:00

 

„Bal maskowy” Giuseppe Verdiego to opowieść o zdradzonej przyjaźni i niespełnionej miłości. Zainspirowana autentycznym wydarzeniem zamachu na króla Szwecji – Gustawa III w roku 1792, łączący w sobie wątki sensacyjne i romantyczne nasycone emocjami wspaniale wyrażonymi w muzyce.

Spotykają się tu dwa światy: ustalonych reguł i hierarchii oraz nieokiełznanej natury i niewidzialnych sił. Anna Wieczur – reżyserka zadaje pytania o nieprzewidywalny los: czy zdarzenia przebiegają w określony sposób, ponieważ bohaterowie są marionetkami w rękach przeznaczenia? Czy też wiedza o przeznaczonym im losie determinuje ich zachowania?

OBSADA

Król Gustaw: Matheus Pompeu / Łukasz Załęski

Amelia: Wioletta Chodowicz / Anna Wiśniewska-Schoppa

Renato: Stepan Drobit / Stanislav Kuflyuk / Mateusz Michałowski / Adam Woźniak

Ulryka: Anna Borucka / Małgorzata Walewska

Oskar: Marta Huptas / Ruslana Koval / Gabriela Legun

Horn: Bogdan Kurowski / Grzegorz Szostak

Ribbing: Zbigniew Wunsch

Sędzia Najwyższy: Maciej Komandera / Adam Sobierajski

Krystian: Kamil Zdebel / Adam Woźniak

Służący Amelii: Michał Bagniewski

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.