AktualnościKulturaWiadomości

Co Kali robił na Bobrku?

Popularny raper Marcin „Kali” Gutkowski wraz z dziećmi z Bobrka nagrał piosenkę oraz teledysk. Utwór z albumu Zapiski z Landry, mówi o trudnościach związanych z mieszkaniem w „zapomnianej dzielnicy”:

„Z nieba leci popiół pokrywa wszystko wokół
To Bytom miasto Boga ziomek witamy na Bobrku”

Więcej o albumie Zapiski z Landry:
„Utwór w całości powstał podczas sesji nagraniowej 21-22.06.23 przy ulicy Pasteura w Bytomiu na owianej złą sławą dzielnicy Bobrek. W partii refrenowej wzięło udział ponad pięćdziesiąt dzieci z okolicznych familoków.


Znudzeni rutyną stacjonarnej pracy w studio, Kali & Sir Mich wyruszają w podróż w poszukiwaniu inspiracji. W przyczepie kempingowej, powstaje mobilne studio nagrań – Landara.
Efektem trwającej prawie rok pracy, jest dwupłytowe wydawnictwo pt: „Zapiski z Landary”, będące swoistym ukoronowaniem dwudziestopięcioletniej drogi artystycznej Kaliego.
W czasie swej muzycznej podróży, Kali & Sir Mich postawili na totalną wolność artystyczną, którą w spójną całość łączyły wytyczne:

Cel – stworzenie dwudziestu pięciu utworów podczas cyklicznych dwudniowych sesji w mobilnym studio Landara
Koncepcja – totalny spontan. Bez wcześniejszego przygotowania tekstów i muzyki. Gotowy w dwa dni utwór, totalnie od zera.
Miejsca – specjalnie wyselekcjonowane miejsca na mapie Polski, które ukształtowały Kaliego jako człowieka i artystę
Ludzie – rapowe persony i żywe legendy mające wpływ na rozwój stylu Kaliego”

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
11
Nie
5

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.