Fot. UM Bytom
AktualnościLifestyleSportWiadomości

„Krzywy domek” przechodzi do historii. Trwa rozbiórka

„Krzywy domek”, czyli budynek klubowy Polonii Bytom jest burzony. Decyzję w sprawie wyłączenia go z użytkowania podjęto już w 2019 roku.

Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy ul. Olimpijskiej, który decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w marcu 2019 roku został wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny. W akcji dźwigi i spychacze, a zdjęcia ukazujące te prace dla wielu są symboliczne i… smutne, bo kończy się pewna epoka:

Pierwsze decyzje podjęto, jak wspomnieliśmy, w 2019, a 30 grudnia 2022 roku spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała decyzję nakazującą rozbiórkę budynku przy ul. Olimpijskiej, który nie był użytkowany przez zawodników od czterech lat.

Fot. UM Bytom

Przygotowano przetarg, wyłoniono wykonawcę. Umowę z nim podpisano 2 marca 2023 roku. W pierwszej kolejności zabezpieczono elementy o znaczeniu sentymentalnym dla sympatyków bytomskiego klubu, czyli żółty napis ,,POLONIA BYTOM” który widoczny był na wschodniej ścianie. Zdemontowano go razem z podkonstrukcją montażową, a w ubiegły weekend usuwano starą papę, która dotąd pokrywała dach. Wracając do sentymentów – zabezpieczono dwa arkusze blachy okalającej budynek, w kolorach niebieskim i czerwonym. Będą wykorzystane podczas aranżacji nowego, klubowego muzeum. Wcześniej zdeponowana i zabezpieczona została także tablica upamiętniająca patrona stadionu – Edwarda Szymkowiaka.

Fot. UM Bytom

Wykonane w ostatnich dniach prace pozwoliły dzisiaj 29 marca na rozpoczęcie robót rozbiórkowych „krzywego domku”. Zgodnie z umową, rozbiórka zostanie zrealizowana w ciągu 40 dni.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.