Minister zdrowia znosi obowiązek noszenia maseczek
AktualnościKoronawirus

Minister zdrowia znosi obowiązek noszenia maseczek

Zapadła decyzja na którą wszyscy czekali – minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że nie będzie obowiązku noszenia maseczek.

Dziś – 24 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia, szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego i dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, na której ogłoszono wyczekiwane przez wszystkich informacje. Minister zdrowia znosi obowiązek noszenia maseczek.

Minister zdrowia znosi obowiązek noszenia maseczek

To wiadomość, na którą wszyscy czekali. Od 28 marca nie będzie trzeba nosić maseczek w miejscach publicznych, sklepach itp. obiektach, ale.. No zawsze jest jakieś ale. Maseczki będą obowiązywać wyłączenie w placówkach medycznych.

– Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Dodatkowo szef resortu zdrowia poinformował, że znosi izolację domową, kwarantannę dla współdomowników oraz kwarantannę graniczną. Te przepisy również będą obowiązywać od następnego poniedziałku.

– Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – dodał minister zdrowia.

Zakażenia koronawirusem z 24 marca 2022


Źródło informacji, zdjęcie: Facebook Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.