Noworoczna mammografia w Bytomiu – zbadaj się i Ty
Aktualności

Noworoczna mammografia w Bytomiu – zbadaj się i Ty

To już kolejny raz kiedy Lux Med Diagnostyka zaprasza na mammografie w Bytomiu. Już w środę odbędzie się ona na bytomskim Rynku.

Noworoczna mammografia w Bytomiu – zbadaj się i Ty. Kolejny raz na bytomskim Rynku stanie mobilny gabinet lekarski, w którym mieszkanki Bytomia będą mogły się bezpłatnie przebadać. Mammobus będzie na was czekał 5 stycznia w godzinach 8:30 – 15:00.

Na czym polega mammografia?

Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Takie badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych, czyli guzków lub innych nieprawidłowości w piersi, w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza specjalisty.

Pomimo tego, że to badanie to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi – nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu. Nie trzeba posiadać skierowania na to badanie.

Jak zapisać się na bezpłatne badanie w mammobusie?

Drogie panie, jeśli chcecie skorzystać z darmowych badań to trzeba się najpierw się:

W związku z pandemią koronawirusa w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonej rejestracji.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.