Ukraińskie pierogi możemy kupić w Bytomiu
Aktualności

Ukraińskie pierogi kupimy w Bytomiu do końca marca

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ukraińskim pierogach – warenikach, które można nabyć w Zeltrze w Bytomiu. To specjalna akcja Ukrainek, które znalazły schronienie w naszym mieście.

Wareniki, czyli ukraińskie pierogi zrobiły furorę wśród bytomian i nie tylko. Dotarła do nas informacje, że będziemy mogli kupować je aż do końca marca w jednym z bytomskich lokali gastronomicznych w Bytomiu – Zelterze, w godzinach od 12:00 do 13:00.

Ukraińskie pierogi kupimy w Bytomiu

Gospodynie z Ukrainy – Ola, Inna, Julia, Natalia, Iryna, Maria i Ola, które znalazły swoje schronienie w naszym mieście zorganizowały akcję, w której będą lepić i sprzedawać wareniki, czyli ukraińskie pierogi. Dziewczyny przyjechały do nas między innymi z Kijowa, Lwowa i Tarnopola. Tam realizowały się zawodowo w różnych karierach, a nawet prowadziły swoją działalność gospodarczą. Wcześniej się nie znały, ale połączyło je wspólne gotowanie.

– To normalne, ze jest w nich dużo lęku i niepewności, ale też widzimy, że to są silne kobiety, które chcą pracować. I tak zrodził się pomysł wspólnego lepienia pierogów. Łączenie kultur i tradycji doskonale sprawdza się w kuchni, więc serdecznie zapraszam na prawdziwe wareniki – mówiła Irena Karanets, Ukrainka mieszkająca w Bytomiu.

Bytomski Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelaskich udostępnił ukraińskim gospodynią swój kuchnię oraz potrzebny sprzęt do gotowania i lepienia pierogów. Później drzwi swojej restauracji otworzył Zelter przy ulicy Strażackiej 3a, gdzie możemy kupić pyszne wareniki od godziny 12:00 do 13:00.

Wareniki z Bytomia

W skład zestawu wchodzi 7 pierogów, za które damy jedyne 10 złotych w postaci cegiełki. Cała uzbierana kwota ze sprzedaży trafi do Ukrainek, które lepią pierogi, dlatego miasto prosi o płacenie gotówką.

Ukraińskie pierogi możemy kupić w Bytomiu

Czy będzie kontynuacja akcji?

Jeżeli ukraińskie pierogi zasmakują mieszkańcom Bytomia, to gospodynie z Ukrainy obiecały kontynuować akcję i poszerzyć ich menu o kolejne potrawy kuchni ukraińskiej – między innymi pielmieni i barszcz ukraiński.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.