Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?
AktualnościKoronawirus

Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?

Od dziś w życie wchodzą nowe obostrzenia i limity, które dotyczą głównie osób niezaszczepionych. Zmiany zaszły również w większości placówkach oświaty.

Nowe obostrzenia i tu szykuje się sporo zmian, między innymi będzie to zmniejszenie limitów w lokalach gastronomicznych i hotelach. Zamknięte zostają kluby, dyskoteki itp. miejsca, zmienia się limit w transporcie publicznych. Właśnie od dziś zaczynają one obowiązywać.

Od dziś nowe obostrzenia. Co się zmienia?

Zmiana limitu obłożenia z 50% do 30% w takich placówkach jak:

  • restauracje,
  • hotele,
  • teatrach,
  • kinach (tutaj dodatkowo zakaz konsumpcji),
  • obiektach sportowych i sakralnych.

Przedsiębiorca, organizator powinien sprawdzać certyfikaty covidowe, jeśli ktoś go nie ma to nie może to przekroczyć 30% obłożenia danego lokalu. Zwiększenie limitu może nastąpić tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Zamknięte zostają dyskoteki i kluby oraz itp. miejsca dyskotekowe – ograniczenia te nie dotyczy 31 grudnia i 1 stycznia (limit osób 100). Zostają również wprowadzone obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.

Nauka zdalna wraca od 20 grudnia i potrwa aż do 9 stycznia 2022 roku. Sytuacja ta dotyczy szkół podstawowych i średnich. Po tym terminie uczniowie powracają do nauki normalnej w szkołach.

Zmienia się także limit obłożenia w transporcie komunikacji miejskiej i zbiorowej z 100% do 75%.

Limity obowiązują tylko dla osób niezaszczepionych.

Osoby, które będą wracały z poza strefy Schengen, będą musiały wykonać 24h wcześniej test na koronawirusa przed wjazdem na teren Polski.

Źródło informacji: Onet

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.