sprzątanie świata w bytomiu
Aktualności

„Sprzątanie świata 2021” w Bytomiu

Chcesz pomóc uporządkować swój kawałek Bytomia? Po prostu wyjść z domu i posprzątać teren wokół szkół, miejsc pracy czy ogródków działkowych? Dołącz do akcji „Sprzątanie świata 2021” w Bytomiu.

„Sprzątanie świata 2021” w Bytomiu zaplanowano na weekend majowy – 21 i 22 maja. Dołącz do akcji #TrashChallenge. W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 oraz w lokalu w Bytomiu przy placu Sobieskiego 3 – można złożyć formularz udziału w tym wydarzeniu, a także odebrać worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe.

Wywozem i utylizacją śmieci zajmie się Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Zdjęcia z akcji UM Bytom zaprezentuje w wydarzeniu na facebooku.

W jakim miejscu i o której można odebrać potrzebne rzeczy do akcji?

Worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe można odebrać w dni powszednie od 8:00 do 16:00 w Biurze Promocji Bytomia. Sprzęt ten jest niezbędny do zebrania odpadów. Te rzeczy będą też wydawane w lokalu w Bytomiu w godzinach jego dyżurowania:

Zdjęcie: lokal w Bytomiu

Zielone tereny w Bytomiu już bez śmieci

Wiosenne sprzątanie naszego miasto – już się zaczęło. W ramach proekologicznej inicjatywy Wydziału Inżynierii Środowiska, którą wsparły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Leśnictwo Górniki – posprzątano odpady w zielonych zakątkach Bytomia. Mowa o zielonych terenach w Stolarzowicach, Górniku i Miechowickiej Ostoi Leśnej. To już kolejna akcja, w ramach której nasze miasto zorganizowało kontenery na odpady porzucone w lasach w Bytomiu.

– Ilość zebranych odpadów podczas takich akcji społecznych potwierdza, że są one potrzebne, tak samo jak kampanie edukacyjne i apele, by nie zaśmiecać lasów – mówił Wojciech Bryś, naczelnik Wydziału Inżynierii Środowiska UM.

Trzy kontenery o pojemności 7m3 wypełniły się:

  • oponami,
  • starymi meblami,
  • odpadami komunalnymi.

Porzucono je w wyżej wymienionych zielonych zakątkach Bytomia. Akcję udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolarzowicach, Nadleśnictwa Brynek oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.