Aktualności

Na drogę wyruszyły Metrolinie

Od 8 maja w Bytomiu kursuje nowa linia autobusowa M3, czyli metrolinie wyruszyły na drogi województwa śląskiego.

Nowa linia autobusowa M3, czyli metrolinia zastąpiła dotychczasowe autobusy o numerach 820, 830N i nocne kursy autobusu 19. To I etap zmian, które nastąpią w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Oprócz linii M3, wyruszyły też inne. O jakich metroliniach mowa?

Na drogę wyruszyły Metrolinie

Tak jak wspomnieliśmy to I etap zmian jakie nastąpią w naszej metropolii. Oprócz M3 na drogi województwa śląskiego wyruszyły też metrolinie o numerach: 1, 2, 4, 18 i 24.

Czym są metrolinie?

Są to linie metropolitalne, które mają system połączeń autobusowych przewoźnika transportu ZTM, które usprawnią podróżowanie po naszej metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. Ich wdrożenie ma odbywać się w III etapach. Dzięki linii M3, która zastąpiła 820, 830N i nocne kursy 19 – zyska się dostęp do nich przez całą dobę. M3 przebiega przez Katowice, Chorzów, Bytom i Tarnowskie Góry.

Warto nadmienić, że zwiększono także częstotliwość kursowania linii 830, która łącznie z nową linią autobusową M3 w godzinach szczytu zapewni odjazdy na odcinku Katowice-Bytom średnio co 7-8 minut.

Jak działają metrolinie?

Linie autobusowe będą kursować pomiędzy największymi ośrodkami transportowymi. Tam, gdzie leżą główne ciągi komunikacyjne. Linie będą często obsługiwać duże miasta. Następny etap uruchomienia kolejnych metrolinii zaplanowano w połowie 2021 roku. W tym etapie wyjadą linie uzupełniające, integrujące obszary Metropolii GZM. Ostatni z etapów będzie polegał na uruchomieniu linii autobusowych, których celem będzie zwiększenie dostępności do wszystkich wcześniej wprowadzonych metrolinii.

metrolinie

Źródło informacji: mojbytom.pl
Zdjęcie: ZTM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.