punkty szczepień w bytomiu
Koronawirus

Punkty szczepień w Bytomiu uzależnione od dostawy szczepionek

Są w pełni dostępne, dobrze oznakowane i zapewniają obsługę wykwalifikowanych pracowników. Mowa o punktach szczepień masowych w Bytomiu. Jak wygląda ich sytuacja?

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to punkty szczepień masowych ruszą w Bytomiu już za niedługo. Jest to uzależnione niestety od dostawy szczepionek. W naszym mieście władze wyznaczyły 3 punkty szczepień powszechnych.

Punkty szczepień masowych w Bytomiu

Otwarcie 2 punktów będzie możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy dostarczone będą szczepionki do Bytomia. Rozpoczęcie działań 2 punktów ma ruszyć planowo 28 kwietnia, w środę. Przypomnijmy, że miasto wyznaczyło 3 lokalizacje w Bytomiu, które będą jak punkty szczepień powszechnych:

  • CH Atrium Plejada,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk”,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

– Otrzymaliśmy informację, że szczepionki przyjadą do Bytomia we wtorek i w piątek /27 i 30 kwietnia/. Jeśli tak się stanie i dostawy dotrą na czas, już od środy rano, 28 kwietnia rozpoczniemy szczepienia w naszych dwóch punktach zorganizowanych w CH Atrium Plejada oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Godziny funkcjonowania punktów szczepień masowych w Bytomiu

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” przy ulicy Wrocławskiej 120:

  • wtorek – niedziela, godzina 8:00 – 16:00.

CH Atrium Plejada przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 25:

  • wtorek – niedziela, godzina 8:00 – 16:00.

We wtorki szczepienia będą rozpoczynały się po transporcie szczepionek – od godziny 13:00. Dotyczy to oby dwóch punktów. Wyjątkiem jest weekend majowy, wówczas oba punkty będą pracowały w niedzielę 2 maja.

W obydwóch punktach będzie działał personel z Przychodni Lekarskiej „Szombierki”. W tym zadaniu medyków wspierać ich będą również pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, placówek edukacyjnych oraz Bytomskiego Centrum Wsparcia.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.