majówka w bytomiu
AktualnościLifestyle

Majówka w Bytomiu. Jak ją spędzić?

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a wraz z nią długi weekend. Niektórzy z nas wyjeżdżają, a inni zostają w mieście. Majówka w Bytomiu – jak ją spędzić kreatywnie?

Jeśli ktoś nie ma pomysłów na majówkę w naszym mieście, to my wychodzimy naprzeciw z naszym artykułem „Majówka w Bytomiu. Jak ją spędzić?”. Mamy kilkanaście propozycji, gdzie uderzyć podczas weekendu majowego w Bytomiu. Można spacerować, jeździć na rowerach lub zrobić rodzinny piknik.

Majówka w Bytomiu

Sucha Góra

W Suchej Górze możemy udać się na spacer do Parku Grota lub odetchnąć na świeżym powietrzu i łonie natury w Rezerwacie Segiet. W rezerwacie można udać się na punkt widokowy, gdzie zobaczymy całą panoramę Tarnowskich Gór. Można wybrać się także do Suchogórskiego Skalnego Labiryntu całą rodziną. W nim znajdziemy bardzo ciekawy i cenny obszar przyrodniczy leżący na granicy naszego miasta i Tarnowskich Gór.

Miechowice

Las Brandka mieści się w Miechowicach – w ubiegły weekend odbyła się tam gra przygodowa „Noc Szakala”. Las to dla każdego ostoja spokoju i odpoczynku od zgiełku miasta. Można się tam wybrać na rowerach. Nieopodal znajduje się świeżo zrewitalizowany pałac Tiele-Wincklerów, który można podziwiać. Całą rodziną możecie wybrać się do Miechowickiej Ostoji Leśnej, która jest fragmentem Lasów Bytomskich.

Szombierki

Świeżo odnowiony jest także Park Fazaniec w Szombierkach – spacer zawsze każdemu dobrze robi. Oprócz parku, w Szombierkach znajdziemy również Dolina Bytomki oraz pole golfowe. Dolina Bytomki to dość rozległy teren na Górnym Śląsku. Bowiem rzeka Bytomka ma prawie 20 km długości. Swe źródła ma oczywiście w Bytomiu – stąd nazwa, przez Szombierki płynie do Rudy Śląskiej, Zabrza – dalej do Gliwic, gdzie wpada do Kłodnicy. To dorzecze Odry.

Karb

Mieszkańcy tej dzielnicy mogą udać się do Parku im. Marii Konopnickiej. Tam można odetchnąć od zgiełku miasta i nawdychać się świeżego powietrza. To idealne rozwiązanie na lekki wypoczynek. Karb ma na swoim terenie Staw Malek, gdzie można troszkę aktywnie spędzić czas łowiąc rybki.

Rozbark

Bytomianie mieszkający na Rozbarku mogą wybrać się też do Parku im. Adama Mickiewicza. Mają także do wyboru promenadę spacerową nad ulicą Siemianowicką 17. Z Rozbarku można się szybko dostać na Żabie Doły, które zachwycają swoją naturą. Żabie Doły znajdują się na wokół trzech miast: Chorzowa, Piekar Śląskich i Bytomia.

Łagiewniki

W drodze nad Morskie Oko, możemy spotkać Wodogrzmoty Mickiewicza. W Bytomiu mamy Grzmoty Bytomki, nie jesteśmy gorsi 😊. Grzmoty Bytomki znajdują się właśnie na Łagiewnikach. Mieszkańcy tej dzielnicy, też masz swój Park Łagiewnicki i Amendy. Mogą się na spacerować za wsze czasy.

Śródmieście

W śródmieściu znajdziemy Park Miejski im. Franciszka Kachla – pięknie, blisko i naturalnie. Nie tak dawno pisaliśmy, że odnowili w tym parku malowniczy mostek. W tym miejscu bytomianie i inni spacerowicze uwielbiają robić sobie zdjęcia. Mieszkańcy centrum mogą także udać się nad staw przy ulicy Nickla i podziwiać piękno natury.

Od nas to by było na tyle, ale czekamy też na propozycje z waszej strony, które możecie pisać na naszego maila [email protected] 😊. Z chęcią dopiszemy je na naszą listę!

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
5
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.