punkty szczepień losowych w bytomiu
Koronawirus

Będą trzy punkty szczepień masowych w Bytomiu. Gdzie?

Właśnie trwają przygotowania do uruchomienia w naszym mieście punktów szczepień masowych. Gdzie będą trzy punkty szczepień masowych w Bytomiu?

Zgodnie zapowiedziami nasze miasto przygotowuje się do uruchomienia punktów szczepień masowych. Miasto podało trzy miejsca, a my znamy ich lokalizacje. Gdzie będą nowe trzy punkty szczepień masowych w Bytomiu?

Trzy punkty szczepień masowych w Bytomiu

Obecnie trwają przygotowania do ruszenia z trzema punktami szczepień masowych w Bytomiu. Urząd Miejski na swojej stronie internetowej podał trzy lokalizacje punktów.

– Zależało nam na znalezieniu takich lokalizacji, które nie tylko spełnią wymogi lokalowe i techniczne, ale też takie, do których bytomianie będą mogli bez problemu dotrzeć swoim samochodem lub transportem publicznym. Mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć́ powrót do normalności. Im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej uzyskamy odporność́ zbiorową – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Od 19 kwietnia punkty szczepień masowych będą działały w:

Nasza gmina przy tworzeniu tych punktów współpracę nawiązała z Przychodnią Lekarską „Szombierki”. Przychodnia zadeklarowała 12 zespołów szczepiennych – po 6 zespołów w dwóch uruchomionych punktach. Obsadę punktu w szpitalu przy Alei Legionów zapewni personel szpitala.

Pierwszy punkt CKZiU „Medyk” przy ulicy Wrocławskiej

Jeden z pierwszych punktów funkcjonować będzie w budynku i Sali gimnastycznej CKZiU „Medyk”. Punkt wyposażony będzie w 6 modułowych stanowisk szczepień, zabezpieczony przez sześć zespołów szczepiennych i lekarza medycyny.

– Chcielibyśmy, aby punkt szczepił codziennie, ale harmonogram działania punktu będzie można ustalić dopiero po otrzymaniu informacji o liczbie szczepionek, jakie trafią do Bytomia. Przy odpowiedniej organizacji pracy punktu, mając do dyspozycji sześć stanowisk szczepiennych zespoły medyczne będą mogły zaszczepić średnio od 500 do 900 pacjentów każdego dnia – mówił Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM.

Kolejny punkt szczepień w Centrum Handlowym Plejada

19 kwietnia także rusza punkt szczepień masowych w CH Plejada przy alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na potrzeby tego punktu wydzielono dwa lokale – po byłej drogerii Sephora i po były butiku Promod.

– Dyrekcja Plejady już nie raz angażowała się w ważne dla Bytomia przedsięwzięcia. Dziękuję, że i tym razem w tak ważnej sprawie mogliśmy liczyć na pomoc w zorganizowaniu tam punktu szczepień – mówił wiceprezydent Waldemar Gawron.

Ostatni punkt szczepień masowych w bytomskiej „Czwórce”

Aktualnie mieszkańcy Bytomia są szczepieni w 20 punktach stworzonych przez działające w gminie przychodnie i szpitale. Jednym z nich jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 przy Alei Legionów. To właśnie on będzie przekształcony w 3 i ostatni póki co punkt szczepień masowych w Bytomiu. Zgodnie z deklaracjami placówki szpitalnej, ma być w tym miejscu szczepione co najmniej 200 osób dziennie.

Ile będzie zaszczepionych osób w Bytomiu?

Pytanie nasuwa się same. Ile będzie zaszczepionych osób w naszym mieście? Na to pytania odpowiada prezydent Mariusz Wołosz.

– Dzięki uruchomieniu trzech Punktów Szczepień Masowych, będziemy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić około 10 tys. mieszkańców – jeśli oczywiście taka liczba szczepionek trafi do Bytomia – mówił prezydent.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.