oszuści
Aktualności

Oszuści nie śpią! Doszło do kolejnego wyłudzenia na terenie Bytomia

Musimy mieć się praktycznie cały czas na baczności, bowiem oszuści nie śpią! Do następnego wyłudzenia doszło na terenie naszego miasta.

Oszuści wykorzystali tym razem metodę „na policjanta”. W ten sposób udało się oszustom okraść dwie bytomianki. Niestety, kobiety uwierzyły fałszywym funkcjonariuszom policji i przekazały im swoje oszczędności.

Oszuści atakują po raz kolejny w naszym mieście

Tym razem oszuści wykorzystali metodę „na policjanta”. Jak wiemy, to nie jest jedyna ich metoda. Wiele razy udało im się wyłudzić pieniądze poprzez metodę „na wnuczka” czy też podając się ze pracownika firmy zajmującej dystrybucją prądu, a nawet za pracowników banku. W ubiegły piątek do mieszkania 82-letniej bytomianki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Fałszywa policjantka przekonała seniorkę z Bytomia, że jej pieniądze są zagrożone. Bytomianka zaufała swojej rozmówczyni i przekazała na potrzeby „śledztwa” gotówkę i biżuterię. W ten sam sposób oszukali drugą 72-letnią bytomiankę z Szombierek. Niestety.. Seniorki straciły łącznie prawie 50 tysięcy złotych.

Bytomska policja przypomina, że funkcjonariusze policji w żadnym wypadku nie żadają od ludzi pieniędzy. Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki przez telefon konto bankowe.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.