ec szombierki
Aktualności

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie EC Szombierki

Prokuratora Rejonowa w Bytomiu wszczęła postępowanie w sprawie niszczenia zabytku gmachu EC Szombierki. Zawiadomienie do prokuratura złożył prezydent naszego miasta.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że sytuacja w EC Szombierki jest nieciekawa. Przez dziurawy dach leje się woda do środka gmachu, więc sami widzicie. Prezydent naszego miasta – Mariusz Wołosz złożył zawiadomienie do prokuratora w sprawie tego zabytku w Bytomiu. No i mamy odpowiedź – Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła postępowanie w sprawie Elektrociepłowni Szombierki.

Zapowiedzi dotyczące nowoczesnego obiektu w bytomskiej elektrociepłowni

Kilka lat temu miał tu powstać innowacyjny obiekt, który miał stać się centrum kultury. W Biurze Promocji Bytomia podpisano umowę sprzedaży zabytkowego gmachu. Bytomska elektrociepłownia znalazła się w rękach nowych właścicieli od 2016 roku. Spółka Rezonator SA nabyła go od fińskiego koncernu energetycznego Fortum za 814 tysięcy złotych. Nowi właściciele obiecywali gruszki na wierzby – centrum muzyczne, teatr 3D i studio nagrań. Niestety.. Zabytkowy obiekt w naszym mieście po prostu niszczeje.

Jak wygląda obecna sytuacja elektrociepłowni?

Przez dziurawy dach gmachu leje się woda, wprost do środka tego zabytku. Są zawilgocone mury, które sprawiają, że w środku jest o wiele, wiele zimniej niż na zewnątrz. Sprzed elektrociepłowni znikają kostki brukowe. Bytomianie już informowali odpowiednie miejskie służby o tym fakcie. Odrobina wysiłku i każdy może wejść do środka zabytku.

Postępowanie w sprawie EC Szombierki

To władze naszego miasta zawiadomiły prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. O czym pisaliśmy już ostatnio, a wczoraj prezydent Bytomia Mariusz Wołosz na swoim oficjalnym facebooku poinformował o wszczęciu postępowania w Prokuraturze Rejonowej.

Zdjęcie: Facebook EC Szombierki

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.