rekrutacje do przedszkoli w bytomiu
Aktualności

Wydłużono rekrutacje do przedszkoli w Bytomiu

Bardzo ważna informacja dla rodziców, w związku z sytuacją epidemiologiczną wydłużono rekrutacje do przedszkoli w Bytomiu na roku szkolny 2021/2022.

Z powodu wprowadzonych obostrzeń i sytuacji epidemiologicznej w Bytomiu oraz w całym kraju przedłużono rekrutacje do przedszkoli w Bytomiu. W naszym mieście obowiązują zapisy przez internet. Trzeba zalogować się do systemu, a później wypełnić odpowiedni wniosek.

Rekrutacja do przedszkoli w Bytomiu przedłużono

W związku z sytuacją pandemią koronawirusa zdecydowano, że rekrutacje do przedszkoli w Bytomiu przedłużone będą do 9 kwietnia. Zapisy do bytomskich przedszkoli odbywają się elektronicznie. Trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić odpowiedni wniosek.

Na 2021 rok przeznaczono 4,5 tysiąca miejsc dla dzieci w 41 bytomskich przedszkolach. W pierwszej kolejności miejsca będą rezerwowane dla najmłodszych, którzy kontynuują wychowanie przedszkolne w danym miejscu. Pozostałe będą czekać na dzieci zgłoszone właśnie w elektronicznej rekrutacji.

Elektroniczne wnioski do przedszkoli – nie więcej niż do trzech placówek

Tak samo, jak to było w poprzednich latach, nasze miasto podejmuje kroki, by zapewnić miejsca w placówkach przedszkolnych. Dotyczy to wszystkich 6-latków realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz pięcio, cztero i 3-latkom chcącym skorzystać ze swojego ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu. Jeżeli po przyjęciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą jeszcze wolne miejsca, to o nie mogą się starać również rodzice 2,5-latków.

W naszym mieście obowiązuje rekrutacja online na stronie www.przedszkola-bytom.nabory.pl. Tam trzeba zalogować się do systemu, a później wypełnić wniosek. Zapisując swoją pociechę, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola.

Pracownicy przedszkola pomogą wypełnić rodzicom wniosek

Jeśli jakiś rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera z dostępem do internetu lub ma wątpliwości jak skorzystać z aplikacji to może udać się do przedszkola, które wybrał jako pierwsze. Tam pracownicy pomogą mu wypełnić wniosek. Gdy pójdziemy do placówki przedszkolnej, należy pamiętać o obowiązującym wciąż reżimie sanitarnym i stosować się do regulaminu ustalonego przez dyrektora. Kiedy dowiemy się kiedy dzieci przyjęto do przedszkola? 30 kwietnia będzie wiadomo do jakiej placówki naszą pociechę przyjęto.

Wnioski można składać w godzinach funkcjonowania przedszkoli do 9 kwietnia – rekrutacja podstawowa. Ewentualne rekrutacja uzupełniająca od 29 maja do 5 czerwca.

„Przedszkole za złotówkę” – rządowy program

W przedszkolach obowiązuje też rządowy program „Przedszkole za złotówkę”. Zakłada on, że co najmniej 5-godzinny pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny, a za każdą następną godzinę rodzice uiszczają opłatę w wysokości 1 zł.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.