parkomatach w Bytomiu
Aktualności

Płatność gotówką w parkomatach w Bytomiu będzie chwilowo możliwa

W Bytomiu trwa wymiana parkomatów, więc płatność gotówką w parkomatach w Bytomiu będzie chwilowo możliwa.

Będzie tymczasowo przywrócona płatność gotówką w parkomatach w Bytomiu. Powodem jest przedłużenie okresu obowiązywania projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Taka karta umożliwia uiszczanie płatności za parkowanie w parkomatach w Bytomiu za pomocą gotówki.

Płatność gotówką w parkomatach w Bytomiu – będzie chwilowo możliwa

Projekt uchwały tymczasowo umożliwiającej dokonywanie opłaty za parkowanie gotówką, przedstawiony będzie Radzie Miejskiej w Bytomiu podczas sesji, która odbędzie się 29 marca 2021 roku. Oprócz płatności gotówkowej, opłaty w parkomotach będziemy mogli uiszczań również bezgotówkowo. Za pomocą aplikacji i zbliżeniowo kartami płatniczymi.

Rozszerzona strefa parkowania w Bytomiu

MZDiM wprowadza w 2021 roku zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu. Na wniosek bytomian i po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Obszar Strefy Płatnego Parkowania uchwałą z 21 grudnia 2020 roku rozszerzono. Do strefy dołączą ulice:

  • Batorego,
  • Kolejowa,
  • Chrzanowskiego – na odcinku od ulicy Wyczółkowskiego do ulicy Wrocławskiej,
  • Sokoła – na odcinku ulicy Korfantego do ulicy Matejki,
  • Matejki – na odcinku od ulicy Sokoła do ulicy Katowickiej,
  • plac Michała Wolskiego.

Aktualnie MZDiM przygotowuje się do wymiany starych i awaryjnych parkomatów na nowe.

Za parkowanie zapłacimy bezgotówkowo w parkomatach w Bytomiu

W trakcie przeprowadzonych w zeszłym roku konsultacji społecznych, aż 82% biorących udział w badaniu kierowców samochodowych stwierdziło, że najwygodniejszym sposobem za parkowanie jest płatność bezgotówkowa lub za pomocą aplikacji. Te sugestie uwzględnione przy projektowaniu uchwały z 23 listopada 2020 roku. Uchwała określiła, że jedynym sposobem płatności za parkowanie w Bytomiu będzie płatność bezgotówkowa.

– W związku z sugestiami kierowców, wysokimi kosztami obsługi transakcji gotówkowych, dużą liczbą włamań do parkomatów oraz rosnącą liczbą transakcji realizowanych bezgotówkowo, zdecydowaliśmy, że w nowych parkomatach opłaty będą realizowane tylko bezgotówkowo – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – To szybki, wygodny i bezpieczniejszy w czasie pandemii sposób płatności – dodał Michał Bieda.

Będą nowe i ekologiczne parkomaty

Do wakacji w naszym mieście MZDiM zamontuje nowe i ekologiczne parkomaty, ale także wprowadzi nowe zasady korzystania ze Strefy Płatnego Parkowania. W ramach umowy, wyłoniona w przetargu firma Dropel Sp. z o.o. ma dostarczyć 97 nowych i ekologicznych parkomatów. W parkomatach tych, kierowcy będą mogli uiścić opłatę tylko bezgotówkowo:

  • kartami płatniczymi,
  • aplikacją BLIK,
  • aplikacje parkingowe.

W ramach planowanych zmian w strefie parkowania w Bytomiu, od wakacji kierowcy będą mogli parkować 20 minut bezpłatnie.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.