wss nr 4 w bytomiu
AktualnościKoronawirus

WSS nr 4 w Bytomiu dla pacjentów z COVID-19

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na potrzeby dla pacjentów z koronawirusem. Co to oznacza dla pacjentów oraz WSS nr 4 w Bytomiu?

WSS nr 4 w Bytomiu będzie dysponował prawie dwustoma łóżkami, a dokładnie 197 łóżkami dla pacjentów z koronawirusem. Decyzją Wojewody Śląskiego placówka szpitalna w Bytomiu będzie zaopatrywać pacjentów zakażonych COVID-10 na wszystkich poziomach zabezpieczenia szpitalnego. Bardzo ważne – pacjenci, którzy kierują się do Izby Przyjęć WSS nr 4 w Bytomiu będą też kierowani do pozostałych placówek szpitalnych:

  • Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ulicy Żeromskiego,
  • Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ulicy Batorego.

Oddziały covidowe w WSS nr 4 w Bytomiu. Jak to wygląda w placówce?

Gdy pojawiła się II fala pandemii koronawirusa bytomska placówka przy Alei Legionów uruchomiła dwa oddziały covidowe: Oddział Psychiatrii oraz Oddział Pulmonologii. Dla pacjentów ze schorzeniami psychicznymi przygotowano 18 stanowisk. Zaś pacjenci powikłani po koronawirusie mieli do dyspozycji 22 łóżka na Oddzialu Pulmonologii. Jednak trzecia fala epidemii koronawirusa zaskoczyła liczbą zakażeń. Dla chorych na Oddziale Psychiatrii szpital musiał uruchomić dodatkowe miejsca. Obecnie ten oddział liczy 28 stanowisk. W bardzo szybki tempie zapełniają się także łóżka na Oddziale Pulmonologii.

Aktualnie bytomski szpital posiada 117 miejsc dla chorych z COVID-19. 50 miejsc jest na Oddziale Pulmonologii, 28 stanowisk na Oddziale Psychiatrii oraz 39 miejsc obserwacyjnych dla pacjentów z niepotwierdzonym wynikiem testu.

– To jednak za mało. Musimy wykonać decyzję wojewody o utworzeniu dodatkowych łóżek. W tej chwili przygotowujemy się do przedsięwzięcia logistycznie. Pacjenci w stanie lżejszym wypisywani są do domów, niektórych przekazujemy do innych oddziałów. Natomiast pacjentów w stanie ciężkim musimy przetransportować do innych szpitali – mówił Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu.

Oddziałem covidowym na pewno nie będzie Oddział Onkologii. Poradnie, z których korzystanie wymaga wejścia do szpitala będą udzielać tylko teleporad. Zaś dla pacjentów z zewnątrz nie będą wykonywane takie badania jak: RTG, MR, TK oraz gastroskopia. Poradnie, do których wejście jest od strony Alei Legionów – pracują cały czas bez zmian.

– Wiele wskazuje na to, że liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 może być w przyszłości zwiększona, bo liczba zakażeń ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie, a brytyjska wersja wirusa jest groźniejsza od tej występującej jesienią – mówił Wojciech Michalik – Niemniej o zwiększeniu liczby miejsc dla chorych z COVID-19 zadecyduje wojewoda.

Źródło informacji: WSS nr 4 Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.