dawek szczepionek
Koronawirus

W najbliższym czasie do Polski dotrze 7 mln dawek szczepionek

Dziś spodziewana jest dostawa 507 tys. dawek szczepionek Pfizer, a za dwa dni otrzymamy 660 tys. dawek szczepionek AstraZeneca do Polski.

Informacje o kolejnej dostawie dawek szczepionek do Polski poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Dziś dotrze do nas 507 tys. szczepionek Pfizer, a w środę otrzymamy 660 tys. szczepionek AstraZeneca.

W najbliższych tygodniach do Polski dotrze 7 mln dawek szczepionek

W całym kraju łącznie wykonano już ponad 5,38 mln szczepień. Punkt szczepień znajdujący się na Dolnym Śląsku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu znajduje się w czołówce placówek, które wykonują najwięcej szczepień w tym rejonie. Jest to także w przypadku skali robionych szczepień w całym kraju – tam robią ich najwięcej.

– Jesteśmy w trakcie bardzo krytycznej fazy walki z Covid-19, którą możemy przezwyciężyć dzięki szczepieniom. Bardzo dobrą organizację procesu szczepień mogłem zaobserwować tu we Wrocławiu. Dziennie szczepionych jest tutaj 2,5 tys. osób, a możliwości szczepienia sięgają ponad 20 tys. osób – podkreślił wyraźnie premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził ten punkt szczepień na Dolnym Śląsku.

Dolny Śląsk jest jednym z liderów szczepień w Polsce. Przekroczono już 10,5% zaszczepionych pierwszą dawką, a drugą ponad 5,5%. Liczba szczepień w województwie dolnośląskim ogółem wynosi ponad 460 381, a dziennie 15 667. Pośród liderów szczepień plasuje się także Mazowsze i Wielkopolska.

Tak jak pisaliśmy wcześniej o kolejnych dostawach dawek szczepionek do Polski poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski:

– W poniedziałek spodziewana jest dostawa 507 tys. szczepionki firmy Pfizer, a w środę 660 tys. szczepionek AstraZeneca – przekazał.

W najbliższych tygodnia do naszej kraju ma trafić 7 mln dawek szczepionek na koronawirusa. Nie tylko będzie to firma Pfizer, Moderma i AstraZeneca. Od kwietnia ma być także dostępna szczepionka Johnson&Johnson. Rosnąca liczba osób zaszczepionych jest najlepszym sposobem na zwalczenie epidemii i nadzieją na powrót do normalnego życia. W dalszym ciągu pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń.

Aktualnie trwają zapisy na szczepienia dla seniorów w wieku 67 i 68 lat. 22 marca rozpoczęliśmy rejestrację seniorów z roczników 1955 – 1956.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.