zagraj w bytom
Aktualności

„Zagraj w Bytom!” Bytomskie gry miejskie

Powstała nowa gra miejska o naszym mieście – „Zagraj w Bytom!” Bytomskie gry miejskie. Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina jest odpowiedzialne za projekt gry.

Gry miejskie to ich konik. Co już nieraz udowodnili zapraszając miłośników historii Bytomia do odkrywania jego licznych zagadanek. Stowarzyszenie im. Maxa Kopfsteina zaprezentowało swój najnowszy projekt „Zagraj w Bytom!” Bytomskie gry miejskie.

„Zagraj w Bytom!” Bytomskie gry miejskie

– Ze względu na sytuację epidemiczną i obowiązujące ograniczenia, już na etapie tworzenia gry założyliśmy, że będzie ona umożliwiała uczestnikowi samodzielne rozwiązywanie zadań – mówiła Larysa Michalska, współautorka gry miejskiej ze Stowarzyszenia im. Maxa Kopsteina.

Projekt gry miejskiej zrealizowano hybrydowo. Jak? Poprzez utworzenie dedykowanej projektowi strony internetowej, gdzie uczestnicy znajdą wszystkie niezbędna do rozpoczęcia gry materiały.

Jak tłumaczyła Larysa Michalska w na stronie internetowej jest jeden scenariusz, ale już wkrótce pojawią kolejne dwie opcje. Będą poświęcone żyjącym w Bytomiu mniejszościom etnicznym i religijnym. Planszą do gry będzie zarówno Śródmieście, jak i inne umowne dzielnice Bytomia.

Uczestnicy będą mogli zagrać w dowolnym czasie – zarówno online używając np. Google Maps, jak i w terenie.

Gra dostępna jest na stronie internetowej: https://maxkopfstein.wordpress.com/

Z mapą przez nasze miasto

To już następna gra miejska przygotowana przez to stowarzyszenie. Motywem przewodnim wcześniejszych projektów był już Bytom Wielokulturowy czy też Bytomskie Tajemnice.

– Angażując bytomian w takie inicjatywy chcemy rozbudzić w nich ciekawość i zachęcić do pogłębiania wiedzy o historii miasta i jego dziedzictwie kulturowym. Mamy nadzieję, że taka forma gry będzie dla uczestników ciekawym wyzwaniem i sprawi im dużo radości – mówiła Larysa Michalska.

Projekt dofinansowano z budżetu gminy Bytom.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.