Koronawirus

Rejestracja na szczepienia przyśpieszona!

Dziś odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM, ministra Michała Dworczyka, który jest odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień. Rejestracja na szczepienia przyśpieszona.

Na dzisiejszej konferencji prasowej szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Dworczyk przedstawił nowy harmonogram szczepień na koronawirusa. Rejestracja na szczepienia przyśpieszona. Do 10 maja każdy chętny, który zadeklarował chęć szczepień powinien mieć skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19.

Tak naprawdę wszystko idzie zgodnie z Narodowym Programem Szczepień

Dziś zgodnie z dotychczasowym harmonogram szczepień na koronawirusa zaczęła się rejestracja na szczepienia osób z rocznika 1969.

– Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień. System cały czas przyśpiesza. Dziękujemy wszystkim osobom pracującym w punktach szczepień, bo to dzięki nim utrzymujemy i zwiększamy tempo szczepień – podsumował minister Dworczyk.

Proces szczepień od tego momentu będzie wyglądał zupełnie inaczej.

– Do soboty realizujemy program, który przedstawiliśmy 2 tyg. temu, zaś od poniedziałku znacznie przyśpieszymy. Od przyszłego tygodnia będziemy zaczynali rejestrację dwóch roczników jednego dnia.

Minister Michał Dworczyk już wcześniej zapewniał:

– Do 10 maja wszyscy będziemy mieli wystawione e-skierowanie, czyli wszyscy pełnoletni Polacy będą mieli wystawione takie skierowanie, a w konsekwencji będą mogli się rejestrować.

Nowy harmonogram szczepień na koronawirusa:

rejestracja na szczepienia

Zmniejszona dostawa szczepionek do Polski

Minister poinformował na konferencji, że firma AstraZeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw dawek szczepionek do naszego kraju. Zamiast 268 tysięcy, dojedzie 67 tysięcy. W następnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie. Nie ma to jednak żadnego negatywnego wpływu na przyspieszenie programu szczepień.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna zmiana, która już weszła w życie. Niewykorzystane szczepionki na koronawirusa będzie można oddawać wszystkim chętnym.

Źródło informacji: radiopiekary.pl | KPRM

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.