wycieczka rowerowa
Lifestyle

Gdzie udać się na wycieczkę rowerową do 9 km od Bytomia?

Weekend zbliża się wielkimi krokami, chodzą słuchy, że pogoda ma być znakomita. Wycieczka rowerowa do 9 km od Bytomia? Jasne, czemu nie! Pokażemy Wam ciekawe trasy.

Chcesz spędzić aktywnie zbliżający się weekend? Udaj się na wycieczkę rowerową. Nie siedź w domu, tylko wsiądź na rower i pojedź gdzie Cię nogi poniosą. Przed Wami trasy rowerowe znajdujące się 9 km od Bytomia.

Wycieczka rowerowa do 9 km od Bytomiu

Trasa rowerowa – Brynek – Miasteczko Śląskie – Zalew Chechło

Stopień trudności: 1
Dystans: 65,95 km
Czas trwania wycieczki: 4h 47 minut
Przewyższenia: 100 m
Suma podjazdów: 1708 m
Suma zjazdów: 1687 m

Głównym celem wycieczki jest Brynek i jego otoczenie wraz ze ścieżką dydaktyczną nadleśnictwa. Z Brynku przez północne dzielnice Tarnowskich Gór i przez lasy lublinieckie, częściowo szlakiem Leśnej Rajzy – dojeżdżamy do Miasteczka Śląskiego, a potem dalej nad Zalew Chechło.

Trasa rowerowa – Leśna Rajza

Stopień trudności: 2
Dystans: 76,7 km
Czas trwania wycieczki: 6h 20 minut
Przewyższenia: 87 m
Suma podjazdów: 1305 m
Suma zjazdów: 1311 m

Jest to szlak rowerowy przebiegający przez obszary leśne na terenie naszego województwa. Stworzono go na podstawie porozumienia partnerskiego przez sześć gmin w porozumieniu z Nadleśnictwa: Świerklaniec, Koszęcin oraz Brynek. Inicjatorem powstania szlaku był Jacek Lubos z Urzędu Miejskiego w Kaletach.

Trasa rowerowa – Księży Las – Szałsza

Stopień trudności: 1
Dystans: 52,16 km
Czas trwania wycieczki: 3h 3 minuty
Przewyższenia: 89 m
Suma podjazdów: 900 m
Suma zjazdów: 907 m

Na samym początku zmierzamy przez las miechowicki, a później kierujemy się do Wieszowej by zobaczyć źródełko Jana Sarkandra. Potem lecimy przez Wieszową dalej w kierunku Zbrosławic. Bocznymi dróżkami jedziemy dalej na Wilkowice, a później do Księżego Lasu by z bliska można było obejrzeć kościółek. Po drodze do Szałszy można wstąpić do Ziemięcic by obejrzeć ruiny. Z Szałszy przez Świętoszowice i Grzybowice, no i do domu.

No i mamy trzy ciekawe trasy na wycieczki rowerowe, które poleca użytkownik Woytekw75 dla portalu Bytom Nasze Miasto. Wybierzecie się na wycieczkę rowerową? A może udacie się na basen lub nad jezioro? Dajcie Nam koniecznie znać. Kolejna część już wkrótce!

Źródło informacji: Bytom Nasze Miasto

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.