AktualnościLifestyleSportWiadomości

Hokeiści Polonii Bytom Mistrzami Polski Juniorów

Młodzi hokeiści Polonii Bytom znakomicie spisali się podczas zakończonego w niedzielę Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów, zdobywając złoty medal, pokonując w finale UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 4:0.

Turniej rozgrywany na lodowiskach w Bytomiu i Katowicach był dla bytomskich hokeistów zwycięski. Zawodnicy pokonali na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów na inaugurację turnieju MOSM Tychy 6:0, następnie zwyciężyli MKS Sokoły Toruń 5:1, a na zakończenie fazy grupowej poradzili sobie z Niedźwiadkami Sanok 5:3.

Cztery najlepsze zespoły z dwóch grup awansowały do ścisłego finału turnieju, który rozegrano na lodowisku w Katowicach. W półfinale bytomianie ograli po karnych Cracovię Kraków 3:2, a w niedzielę ponownie pokonali UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, tym razem 4:0.

To kolejny sukces młodych zawodników. W 2022 roku Polonia również wywalczyła złoto, pokonując w finale MKS Cracovię 6:1.

Warto również dodać, że drużyna hokejowa Polonii Bytom w kategorii żaków wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.