AktualnościLifestyleWiadomości

Poradnia „z Inicjatywą”. Łatwiejszy dostęp do specjalistów

Miejsce, w którym potrzebujący wsparcia otrzymają pomoc, będzie działać od 1 kwietnia przy Fundacji INICJATYWA, w budynku przy ulicy Powstańców Warszawskich 38/1.

Poradnia „z Inicjatywą” powstanie w Bytomiu

Założyciele poradni podkreślają, że najtrudniejszy dostęp do pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej ma młodzież, dzieci, osoby zagrożone wykluczeniem, mniejszości narodowe, osoby starsze. Fundacja INICJATYWA wychodzi naprzeciw największym potrzebom mieszkańców. Swoją odpłatną ofertę kieruje do wszystkich potrzebujących, poszukujących dla siebie dobrego miejsca, w którym mogą poczuć się bezpiecznie.

-Mamy tutaj zespół 10 terapeutów. Myślę, że z czasem będzie nas więcej. Myślę, że atutem tego miejsca jest to, że pracujemy od poniedziałku do niedzieli (od 8.00 do 20.00), więc w zależności od potrzeb osób, które będą chciały otrzymać wsparcie, będziemy starali się dostosowywać do tych potrzeb. Mamy terapię indywidualną, grupową, terapię dla par. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju prace z mniejszościami – mówimy o osobach i grupach szczególnie marginalizowanych, o mniejszościach etnicznych, narodowych, LGBTQ+. Mamy dużą otwartość, można się u nas poczuć bezpiecznie – mówi prezes fundacji Jakub Janiak.

Obszary w których poradnia świadczy usługi to m.in: stany lękowe, zaburzenia nerwicowe, problemy związane z tożsamością seksualną, zaburzenia psychosomatyczne, problemy zuzależnieniami. Nadrzędnym celem przyświecającym fundacji jest pomoc osobie z problemami w powrocie do zdrowego, prawidłowego funkcjonowania.

W procesie terapeutycznym wykorzystywane będą wszelkie możliwe sposoby
konsultacji i terapii, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej ze zgłaszających się osób. 
Do dyspozycji mieszkańców będzie pomoc psychologiczna, terapie; indywidualna i grupowa dla par/relacji, mediacje, treningi i szkolenia w przystosowanych na ten cel gabinetach i salach.
Szczegóły uzyskasz na stronie
 www.finicjatywa.pl zakładce Poradnia z Inicjatywą. Rejestracja w dni robocze pod nr telefonu: 32 286 72 74, 512 553 485 w godzinach 9.00  15.00.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.