dzień kota
Lifestyle

Dzień Kota. Jaki prezent będzie najlepszy dla pupila?

Były Walentynki, był Dzień Singla, no to teraz czas na.. Dzień Kota! Właśnie dziś 17 lutego obchodzimy ten ciekawy i nietypowy dzień.

Dzień Kota przypada 17 lutego. To świetna okazja, aby poznać potrzeby swojego futrzaka i sprawić mu jakiś godny jego uwagi prezent na te święto. Przedstawimy Wam kilka ciekawych propozycji gadżetów, które pobudzą waszego kota do życia i pozwolą mu realizować jego naturalne instynkty.

Dzień Kota – co potrzebujesz nasz kot do szczęścia i co jest dla niego bezpieczną zabawą?

Zabawa w domowym życiu naszego kota jest mega ważna. Pozwala mu to rozładować swoją energię, pozbyć się agresji, zacieśnić więzi z Wami i zaadaptować się panujących warunków. Codzienna porcja ruchu chroni także naszego kota przed nadwagą, która jest częstym problemem pośród kotów domowych.

Wiemy, że nasz kociak zadowoli się chociażby zwykłym kartonem po butach albo kulką z folii aluminiowej i nawet zwykłą papierową torbą. Mało, który kot odmówi sobie szaleństwa z tymi rzeczami. Przez internet możecie zakupić coś innego dla swojego pupila.

Zabawki dla kota. Jakie powinny być?
  • być bezpieczna – najbezpieczniejsze zabawki dla kota to te, które są zaprojektowane specjalnie dla nich,
  • pozwalać mu realizować naturalne potrzeby – w naturze naszego kociaka leży polowanie, najlepsze więc są te zabawki, za którymi zwierzak może gonić, następnie łapać, a na samym końcu tarmosić,
  • być interesująca dla kota – prawie wszystkie koty są indywidualistami, dlatego czasem trudno przewidzieć, czy dana zabawka przypadnie do gustu waszemu pupilowi,
  • być dostosowana do wieku – kociaki mają więcej energii i nieco innego potrzeby niż koci seniorzy.

Dzień Kota. Jakie zabawki wybrać dla naszego zwierzaka?

  • Wędka dla kota – to klasyka wśród kocich zabawek.
  • Myszki i piłeczki – koty lubią polować na malutkie maskotki. Poruszać ja łapą, biegać za nimi lub przenosić z miejsca w miejsce.
  • Zabawka ze smakołykami – tego typu zabawki mogą mieć formę kuli, walca itp. toczą się i w określonej pozycji umożliwiają kotu wydobycie przysmaku.
  • Tunel dla kota – szeleszczący tunel to idealna zabawa dla kotów. Koty lubią chować się w różnych zakamarkach, skradać się lub atakować z ukrycia.
  • Tor z piłeczką – szyna z umieszczoną wewnątrz piłką poprawia zręczność kota i pobudza jego instynkt łowczy.
  • Drapaki – drapania to naturalne zachowania naszego kota. W ten sposób pupil nie tylko się bawi, lecz także zdziera zużytą pochewkę pazura oraz znaczy teren swoim zapachem.

Źródło informacji: kobieta.onet.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.