Lifestyle

Pomysły na świąteczny prezent dla naszego ukochanego pupila

Podczas przygotować do świąt i kupowaniu prezentów dla najbliższych, warto również pamiętać o swoich ukochanych pupilach. Zawsze wiernych i cieszących się na Wasz widok za każdym razem, kiedy wracasz do domu.

Przedstawimy Wam parę pomysłów co możecie kupić dla swojego ukochanego pupila w ramach świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczny prezent dla naszego pieska

Zabawki: do gryzienia, gonienia lub przeciągania

Gumowa piłka, frisbee, gadżet do gryzienia lub zabawka piszcząca – wasz pies na pewno z wielką chęcią będzie bawić się tego typu zabawkami. Pamiętajmy jednak, aby przy ich wyborze uwzględnić wielkość naszego psa. Nasz pupil musi choć w części objąć szczęką część akcesoriów.

Legowisko: wygodna i nowoczesne

Każdy z waszych pupili powinien mieć swój własny kąt w domu lub mieszkaniu, więc pewnie posiada legowisko. Z okazji świąt Bożego Narodzenia warto jednak sprawdzić czy legowisko nadaję się już do wymiany lub postawić na nowoczesne i designerskie posłanie, które nie tylko zapewni wygodę czworonogowi, lecz również stanie się prawdziwą ozdobą naszego wnętrza.

Smakołyki – dla każdego psiego łasucha

Nie ma chyba żadnego psa, który nie uwielbia smakołyków. Są sposobem na urozmaiceniem diety, przykładem nagrody w czasie szkolenia lub źródłem dodatkowych witamin odżywczych. Warto mieć je zatem zawsze przy sobie w czasie spaceru lub wspólnej zabawy z naszym czworonogiem. Nasz zwierzak na pewno ucieszy się ze znalezionej pod choinką kości do gryzienia lub smakołyka, który jednocześnie pomoże oczyścić i zadbać o zęby.

Ubranko dla psa: ciepło nawet w te chłodne i mroźne dni

Psie ubranko przyda się zwłaszcza, jeśli pupil należy do drobnej lub bezwłosej rasy, na przykład: rasa chihuahua. Nie jest bowiem tylko i wyłącznie ozdobą, ale ubranko przede wszystkim służy zwierzakowi do zapewnienia komfortu termicznego w chłodne i mroźne dni.

Świąteczny podarunek dla kota

Zabawka dla małego łowcy

Kocie akcesoria różnią się od tych przeznaczonych dla psów, mają bowiem za zadanie przede wszystkim zaspokoić podstawowy instynkt kota – łowiecki. Zabawa naśladuje polowanie, a próba złapania wędki to pogoń za zwierzyną, a podrzucanie piłką czy myszką to igranie ze zdobyczą.

Legowisko lub domek dla kota

Nasze koty nie zawsze chcą spać w zakupionych dla nich klasycznym domku lub legowisku. Kot natomiast doceni akcesoria, które pozwolą mu wygodnie poleniuchować w różnych częściach mieszkania lub domu. Kociaki uwielbiają się wygrzewać na kaloryferze, więc pokochają legowisko na kaloryfer, a każdą następną dziuplę potraktują jako miejsce do bezpiecznego wypoczynku lub zabawy.

Drapak – przyjemność dla naszego kota i ochrona mebli

Drapanie dla naszych kotów to czynność naturalna i nie da się ich tego oduczyć. Jeżeli brakuje drapaka, pupil będzie ostrzył swoje pazurki o nasze meble, drzwi i inne elementy wyposażenia naszego mieszkania lub domu. Dlatego tak ważne jest, aby w naszym domu lub mieszkaniu znalazł się specjalny przyrząd do drapania.

Źródło informacji: onet.pl/styl-zycia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Lifestyle

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.