Sport

Mamy najlepszych hokeistów w historii KH Polonii Bytom!

Kogo kibice wybrali na najlepszego hokeistę w historii KH Polonii Bytom? Głosowanie dobiegło końca i mamy już wyniki.

Znamy już wyniki konkursu na najlepszego hokeistę w historii KH Polonii Bytom. Nie mamy jednego, a dwóch najlepszych zawodników hokejowych w historii klubu. Nie było to żadnego zaskoczenia. Kibice wybrali. Hokeiści będą uhonorowani na otwarciu nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Kto wygrał w głosowaniu internautów?

Kibice wybrali najlepszych hokeistów w historii KH Polonii Bytom

Nie trzymamy dłużej w niepewności. Mariusz Puzio i Franciszek Kukla zostali wybrani przez kibiców na najlepszych hokeistów w historii KH Polonii Bytom. Obaj zawodnicy hokejowi zostaną uhonorowani na otwarciu nowej hali lodowiska imienia Braci Nikodemowiczów. Nowo otwarty obiekt będzie znajdował się przy ulicy Pułaskiego 71. Koszulki z ich nazwiskami zawisną pod konstrukcją dachu.

Najlepszego hokeistę w historii klubu wybierali kibice w głosowaniu internetowym. Zwycięzca miał być tylko jeden. Jednak włodarze Bytomia ostatecznie zdecydowali się uhonorować dwie klubowe legendy: Mariusza Puzio i Franciszka Kuklę.

– Różnica liczby głosów oddanych na dwie legendy bytomskiego hokeja była niewielka, dlatego postanowiliśmy uhonorować obu zawodników – powiedział Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.

Jak wyglądał przebieg całego głosowania internetowego?

Internetowe głosowanie składało się z dwóch etapów. I etap polegał na wytypowaniu najlepszych zawodników w historii bytomskiego klubu na fanpage KH Polonii Bytom. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się pięciu niezwykłych zawodników:

  • Mariusz Puzio,
  • Franciszek Kukla,
  • Krystian Sikorski,
  • Jerzy Christ,
  • Andrzej Kądziołka.

W II etapie odbyło się głosowanie na profilu facebooka Miasta Bytom. Tam kibice wybierali najlepszego hokeistę w historii klubu pośród wyżej wspomnianej piątki. Jaka była ilość głosów na poszczególnych kandydatów?

  1. Mariusz Puzio – 499 głosów,
  2. Franciszek Kukla – 467 głosów,
  3. Krystian Sikorski – 27 głosów,
  4. Andrzej Kądziołka – 25 głosów,
  5. Jerzy Christ – 10 głosów.

– Cieszy mnie to, że aż tylu kibiców głosowało na mnie, bardzo im dziękuję za to. To ogromne wyróżnienie. To była fajna zabawa a rywalizacja z moim przyjacielem Franciszkiem Kuklą była bardzo zacięta, jak na lodzie. Po zakończeniu głosowania, rozmawiałem z Frankiem i obaj sobie pogratulowaliśmy – stwierdził Mariusz Puzio.

kh polonii bytom

Mariusz Puzio – najlepszy zawodnik w historii KH Polonii Bytom

Mega popularny „Puzon” ma na swoim koncie dwanaście tytułów mistrza Polski. Z czego pięć wywalczonych właśnie z Polonią. Wychowanek bytomskiego klubu rozegrał ponad 1000 meczów ligowych, dzierżąc pod tym względem rekord rozgrywek i strzelił aż 592 bramki. Wow! Bytomianin wystąpił też na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. Aktualnie z powodzeniem pracuje jako szkoleniowiec wygrywają w tym sezonie z zespołem Polonii zmagania w I lidze.

Franciszek Kukla – najlepszy zawodnik w historii KH Polonii Bytom

Zawodnik o którym mowa – Franciszek Kukla – w latach 80. trzykrotnie świętował z Polonią mistrzostwo Polski. Wychowanek klubu w reprezentacji Polski rozegrał na Igrzyskach Olimpijskich w Calgary i w trzech turniejach mistrzostw świata. Kibice Polonii zapamiętali zwłaszcza wspaniały wysęp bramkarza w słynnym meczu z Czechosłowacją w mistrzostwach świata w 1986 roku. Wtedy Biało-Czerwoni pokonali ówczesnych mistrzów świata 2:1.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej koszulki z ich nazwiskami zawisną pod dachem nowej hali lodowiska w trakcie jego otwarcia. Otwarcie lodowiska odbędzie się wiosną 2021 roku. Zgodnie z sugestiami kibiców, numery ich koszulek jednak nie zostaną zastrzeżone, aby młodzi hokeiści mogli ich dalej używać.

Źródło informacji: dziennikzachodni.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.