punktów szczepień masowych
Koronawirus

Bytom gotowy do uruchomienia punktów szczepień masowych

Niestety walka z pandemią koronawirusem to walka z czasem. Dzięki szybkiej reakcji na rządowe ogłoszenie i mobilizacji wiele instytucji, Bytom gotowy jest do uruchomienia punktów szczepień masowych.

Bytom jest już gotowy do uruchomienia pierwszych punktów szczepień masowych. Teraz tylko gmina czeka na wizytację z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na pierwszy transport szczepionek. Jakie punkty są już gotowe do uruchomienia?

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia akcji szczepień. Przygotowane przez nas lokalizacje pozytywnie przeszły kontrole sanepidu, teraz czekamy na wizytację z NFZ. Dziękuję wszystkim służbom, które były zdeterminowane, by wywiązać się z tego zadania. Przed nami drugi etap tego przedsięwzięcia – szczepienia – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Miasto gotowe do uruchomienia punktów szczepień masowych

Aktualnie Bytom czeka na oficjalne zatwierdzenie dwóch punktów szczepień masowych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Gdzie się znajdują? Jeden znajduje się w Centrum Handlowym Atrium Plejada, a drugi w „Medyku”.

Jutro, czyli 16 kwietnia w piątek, NFZ zweryfikuje spełnienie przez punkty szczepień powszechnych w Bytomiu wymogów formalnych oraz dokona wizytacji tych miejsc. Jutro także jest spotkanie organizacyjne z udziałem wszystkich instytucji i służb biorących udział w akcji szczepień masowych. Między innymi służb medycznych z Przychodni Lekarskiej „Szombierki”, policji, straży miejskiej czy jednostek odpowiedzialnych za ruch drogowy. Spotkanie będzie poświęcone skoordynowaniu działań i sprawnemu prowadzeniu całej akcji związanej ze szczepieniami powszechnymi.

Punkt CKZiU „Medyk” przy ulicy Wrocławskiej

Jeden z pierwszych punktów funkcjonować będzie w budynku i Sali gimnastycznej CKZiU „Medyk”. Punkt wyposażono w 6 modułowych stanowisk szczepień oraz zabezpieczony przez sześć zespołów szczepiennych i lekarza medycyny.

Kolejny punkt szczepień w Centrum Handlowym Plejada

19 kwietnia także rusza punkt szczepień masowych w CH Plejada przy alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na potrzeby tego punktu wydzielono dwa lokale – po byłej drogerii Sephora i po były butiku Promod.

Ostatni punkt szczepień masowych w bytomskiej „Czwórce”

Ostatnim punktem jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 przy Alei Legionów. Zgodnie z deklaracjami placówki szpitalnej, ma być w tym miejscu szczepione co najmniej 200 osób dziennie.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.