na placach zabaw w Bytomiu
Aktualności

Na placach zabaw w Bytomiu będzie wymieniony piasek

Aktualnie trwają prace związane z porządkowaniem piaskownic na placach zabaw w Bytomiu. Wykonawca działający na zlecenie MZDiM wymieni kilkadziesiąt ton piasku.

W poniedziałek 12 kwietnia rozpoczęła się wymiana piasku na placach zabaw i polach piaskowych w Bytomiu. Wykonawca, który działa na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wymieni kilkadziesiąt ton piasku.

Nowy piasek na miejskich placach zabaw

Wykonawca działający na zlecenie MZDiM wymieni aż 947 ton piasku na placach zabaw i polach piaskowych w Bytomiu. Lokalizacji, gdzie wymieniony będzie piasek jest w mieście 55. Znajdują się one w centrum i każdej dzielnicy naszego miasta. Obecnie trwa wymiana żwiru w czterech lokalizacjach. Prace te potrwają do końca kwietnia 2021 roku. Wymiana piasku ma na celu zwiększenie bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta przed chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi oraz zakaźnymi.

Tak jak wspomnieliśmy do piaskownic i pól piaskowych trafi łącznie 947 ton piasku oraz 50 ton żwirku, które spełniają określone kryteria. Dodatkowo 120 ton zamówiono dla Zaplecza Technicznego MZDiM. Wykorzystywany on będzie do zabezpieczenia alejek w parkach i skwerach w trakcie „Akcji Zima”. Na zakup tych rzeczy, transport, dostawę oraz rozwiezienie wraz z utylizacją starego piasku i żwiru MZDiM przeznaczy ponad 128 tysięcy złotych brutto.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.