beata pacut
Sport

Beata Pacut dzielnie walczyła na olimpiadzie w Tokio

Dżudoczka Beata Pacut walczyła do ostatniego na Igrzyska Olimpijskich w Tokio. Wystąpiła w kategorii do 78 kg. Jak jej poszło na olimpiadzie?

Dziś 29 lipca 2021 roku na Igrzyskach Olimpijskich wystąpiła bytomska dżudoczka – Beata Pacut. Walczyła w kategorii do 78 kg. Bytomianka wygrała pierwszą walkę, ale w drugiej niestety przegrała w starciu z mistrzynią świata. Bytomska zawodnika i jedna z reprezentantek Polski pokazała wszystkim, jak duży ma potencjał!

Bytomska dżudoczka ambitnie walczyła na olimpiadzie w Tokio

W pierwszej rundzie rywalką bytomianki była Sarah-Miriam Mazouz z Gabonu – wicemistrzyni Afryki. Po wyrównanym początku – inicjatywę przejęła Polka, która na minutę przed końcem regulaminowego czasu przeprowadziła skuteczną akcję i wygrała przez ippon.

Trudna przeprawa bytomianki z mistrzynią świata

W 1/8 finału olimpiady – Beata Pacut zmierzyła się z Japonką Shori Hamandą. Japonka od kilku lat jest jedną z najlepszych dżudoczek świata. Trzy lata temu Azjatka wygrała w mistrzostwach świata, a rok później w 2019 była wicemistrzynią globu. Hamada zwyciężyła także w dwóch ostatnich edycjach prestiżowych zawodów Grand Slam. W 2021 roku w Grand Slam, które odbyło się w Turcji, w finale pokonała Beatę Pacut. W czwartkowym pojedynku Polka była aktywna, próbowała punktowanych akcji, ale wspaniała Japonka była lepsza. Pacut – mistrzyni Europy przegrała przez ippon i odpadła z olimpiady.

Mocne słowa bytomianki

– Może kiedyś moim marzeniem byłoby tylko móc wystartować na igrzyskach, a teraz szczerze mówiąc chciałam tu zdobyć medal. Naprawdę w niego celowałam i dałam z siebie wszystko. Trener w pierwszych słowach powiedział mi, że jest ze mnie bardzo dumny, bo wykonałam ciężką pracę. Dodał, że mam bardzo duże predyspozycje, jestem utalentowaną zawodniczką i we mnie wierzy. Uważam, że są to bardzo mocne słowa – powiedziała Beata Pacut w wywiadzie z dziennikarzem portalu Interia.

Od stycznia tego roku trenerem Beaty Pacut jest Robert Krawczyk, były dżudoka Czarnych Bytom – mistrz Europy oraz olimpijczyk.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.