przebudowa ulicy 9 maja w bytomiu
Aktualności

Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy 9 Maja

Za niedługo odbędą się konsultacje społeczne w sprawie projektu przebudowy ulicy 9 Maja w Bytomiu. Na kiedy wyznaczono termin spotkania?

Ulica 9 Maja to jedna z głównych dróg w Suchej Górze, która łączy ulicę Strzelców Bytomskich (DK11) z ulicą Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. To właśnie tam znajduje się OSP, przedszkole, cmentarz, ale również często odwiedzany przez bytomian Park Grota.

Bytom przygotowuje się do jej gruntownej przebudowy, dlatego MZDiM wyłonił już wykonawcę, który opracowuje projekt przebudowy ulicy 9 Maja w Suchej Górze. Bytomski magistrat chce poznać opinie mieszkańców tej dzielnicy, dlatego organizuje konsultacje społeczne.

Konsultacje społeczne w sprawie przebudowy ulicy 9 Maja

Jak już wspomnieliśmy ulica 9 Maja to jedna z głównych dróg w Suchej Górze. MZDiM wyłonił wykonawcę projektu przebudowy, a teraz chce poznać opinie mieszkańców Suchej Góry na temat niego. Konsultacje społeczne zaplanowano na dzisiaj – 29 lipca, o godzinie 16:30 przed siedzibą OSP Sucha Góra.

– Planując inwestycje drogowe w każdej dzielnicy naszego miasta, bierzemy pod uwagę opinię bytomian. Tak było również w Suchej Górze, gdzie mieszkańcy zwracali uwagę na konieczność przebudowy ul. 9 Maja, uspokojenie ruchu, uporządkowanie miejsc postojowych i modernizację chodników – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

– Już w czwartek, 29 lipca przedstawimy wraz z projektantem koncepcję przebudowy tej drogi. Będziemy chcieli poznać opinię i uwagi mieszkańców Suchej Góry związane z planami przebudowy – dodał Michał Bieda.

Jedna z głównych ulic w Suchej Górze będzie przebudowana

Przebudowa ulicy 9 Maja obejmować będzie przeprojektowanie skrzyżowania ulicy Strzelców Bytomskich i 9 Maja, w tym chodnika do ulicy Korczaka, przebudowę sygnalizacji świetlnej oraz powstanie pasa do lewoskrętu w kierunku centrum miasta. Dodatkowo przebudowane będą chodniki, uporządkowane miejsca do parkowania, a także zaprojektowane schody terenowe do Park Grota. Jeszcze będzie zrobione przejście z parkingu przy cmentarzu na chodnik oraz elementy uspokojenia ruchu i nasadzenia zieleni przydrożnej.

Warto nadmienić, że w czerwcu MZDiM wyłonił firmę, która opracowuje projekt przebudowy ulicy 9 Maja. Projekt realizuje firma Inżynieria Jerzy Sowa z Trzebini, której przedstawiciel będzie na spotkaniu. W konsultacjach weźmie udział również zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda oraz pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Tło plik wektorowy utworzone przez katemangostar – pl.freepik.com

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.