igrzyska olimpijskie
Sport

Reprezentacja Polski na Igrzyska Olimpijskie. Wśród nich bytomianka

Znamy już reprezentację Polski na tegoroczną olimpiadę w Tokio. Na igrzyska olimpijskie pojedzie w kategorii judo bytomianka.

215 sportowców w 28 dyscyplinach powołano do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio. Polacy będą rywalizować w stolicy Japonii od piątku 23 lipca do niedzieli 8 sierpnia 2021 roku. Przed Wami pełna lista olimpijczyków powołanych do kadry narodowej, a wśród nich bytomianka w kategorii judo.

rek.

Kadra narodowa na letnie igrzyska olimpijskie w Tokio:

BOKS
  • Sandra Drabik (Boxing Kielce) -51 kg kobiet
  • Karolina Koszewska-Łukasik (Legia Fight Club Warszawa) -69 kg kobiet
  • Elżbieta Wójcik (KSW Roza Karlino) -75 kg kobiet
  • Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – 3 kg mężczyzn
GIMNASTYKA SPORTOWA
  • Gabriela Sasnal (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) – wielobój, skok, równoważnia, ćwiczenia wolne, poręcze asymetryczne
GOLF
  • Adrian Meronk (Toya Golf & Country Club Wrocław)
JEŹDZIECTWO
  • Paweł Spisak (koń Banderas) – wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Joanna Pawlak (koń Chenaro) – wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda) – wszechstronny konkurs konia wierzchowego
  • Mateusz Kiempa (koń Libertina) – rezerwowy
JUDO
  • Agata Perenc (KS Polonia Rybnik) -52 kg kobiet
  • Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) -57 kg kobiet
  • Agata Ozdoba-Błach (KS AZS-AWF Wrocław) -63 kg kobiet
  • Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) -78 kg kobiet
  • Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) -90 kg mężczyzn
  • Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) +100 kg mężczyzn
KAJAKARSTWO
  • Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) – C1 kobiet (200 m)
  • Marta Walczykiewicz (Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie) – K1 kobiet (200 m)
  • Karolina Naja (KS Posnania Poznań)/Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) – K2 kobiet (500 m)
  • Karolina Naja (KS Posnania Poznań)/Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)/ Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – K4 kobiet (500 m)
  • Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) – C1 mężczyzn (1000 m)
  • Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) – C2 mężczyzn (1000 m)
KAJAKRSTWO GÓRSKIE
  • Klaudia Zwolińska (KS Start Nowy Sącz) – K1 kobiet
  • Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy) – C1 kobiet
  • Krzysztof Majerczak (Krakowski Klub Kajakowy) – K1 mężczyzn
  • Grzegorz Hedwig (KS Start Nowy Sącz) – C1 mężczyzn
KOLARSTWO SZOSOWE
  • Anna Plichta (Trek–Segafredo – USA) – jazda indywidualna na czas
  • Katarzyna Niewiadoma (CCC-Liv), Anna Plichta (Trek–Segafredo – USA) – wyścig ze startu wspólnego
  • Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe – Niemcy) – jazda indywidualna na czas
  • Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe – Niemcy), Michał Kwiatkowski (Team Ineos – Wielka Brytania), Rafał Majka (UAE Team Emirates – Zjednoczone Emiraty Arabskie) – wyścig ze startu wspólnego
KOLARSTWO GÓRSKIE
  • Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) – wyścig indywidualny
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – wyścig indywidualny
KOLARSTWO TOROWE
  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) – sprint indywidualny
  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) – sprint drużynowy
  • Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz), Marlena Karwacka (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) – keirin
  • Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (obie Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) – madison
  • Daria Pikulik (Klub Kolarski Lark Ziemia Darłowska) – omnium
  • Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz), Patryk Rajkowski (UKS Jedynka Mróz Kórnik) – sprint drużynowy
  • Szymon Sajnok (Cofidis – Francja), Daniel Staniszewski (Mazowsze Serce Polski) (rezerwowy: Wojciech Pszczolarski – Wibatech Merx) – madison
  • Szymon Sajnok (Cofidis – Francja) – omnium
KOSZYKÓWKA 3×3
  • Michael Hicks (TS Wisła Kraków)
  • Paweł Pawłowski (Decka Pelplin)
  • Szymon Rduch
  • Przemysław Zamojski
LEKKOATLETYKA
  • Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) – 100 m
  • Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) – 400 m
  • Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice), Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa), Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów) – 800 m
  • Martyna Galant (OŚ AZS Poznań) – 1500 m
  • Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków), Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa) – 100 m ppł
  • Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) – 400 m ppł
  • Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań), Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) – 300 m z przeszkodami
  • Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) – 400 m
  • Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin), Patryk Dobek (MKL Szczecin), Mateusz Borkowski (RKS Łódź) – 800 m
  • Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin), Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) – 1500 m
  • Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) – 110 m ppł
  • Karolina Nadolska (KU AZS UAM Poznań), Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn), Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) – maraton
  • Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) – chód na 20 km
  • Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), Adam Nowicki (MKL Szczecin), Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) – maraton
  • Łukasz Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) – chód na 20 km
  • Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec), Artur Brzozowski (MKL Sparta Stalowa Wola), Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) – chód na 50 km
  • Paulina Guba (AZS UMCS Lublin), Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) – pchnięcie kulą
  • Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) – rzut oszczepem
  • Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań), Anita Włodarczyk (AZS AWF Katowice), Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) – rzut młotem
  • Michał Haratyk (KS Sprint Bielsko-Biała), Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) – pchnięcie kulą
  • Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław), Bartłomiej Stój (KU AZS Politechniki Opolskiej) – rzut dyskiem
  • Marcin Krukowski (KS Warszawianka), Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk) – rzut oszczepem
  • Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice), Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok) – rzut młotem
  • Piotr Lisek (OSOT Szczecin), Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) – skok o tyczce
  • Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) – skok wzwyż
  • Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka) – dziesięciobój
  • Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice), Pia Skrzyszowska, Marlena Gola (KS Podlasie Białystok), Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice), Paulina Paluch (AZS AWF Warszawa), Klaudia Adamek (KS Gwardia Piła), Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) – sztafeta 4×100 m kobiet
  • Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Dominika Baćmaga (AZS AWF Warszawa), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) – sztafeta 4×400 m kobiet
  • Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Kajetan Duszyński (AZS Łódź), Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Jakub Krzewina (OŚ AZS Poznań), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań) – sztafeta 4×400 m mężczyzn
  • Dominika Baćmaga (AZS AWF Warszawa), Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Kajetan Duszyński (AZS Łódź), Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS Victoria Racibórz), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Jakub Krzewina (OŚ AZS Poznań), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa), Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań) – sztafeta 4×400 m mieszana
ŁUCZNICTWO
  • Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec) – indywidualnie
  • Sławomir Napłoszek (Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”) – indywidualnie
  • Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec)/Sławomir Napłoszek (Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”) – mikst

Pięciobój nowoczesny

  • Anna Maliszewska (KS Olimpia Zielona Góra) – indywidualnie
  • Łukasz Gutkowski (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia Warszawa), Sebastian Stasiak (KS Olimpia Zielona Góra) – indywidualnie
PŁYWANIE
  • Katarzyna Wasick (AZS-AWF Katowice) – 50 m st. dowolnym
  • Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław) – 100 m st. dowolnym
  • Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn) – 200 m st. dowolnym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice) – 100 m st. grzbietowym
  • Laura Bernat (AZS UMCS Lublin) – 200 m st. grzbietowym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice) – 100 m st. motylkowym
  • Paweł Juraszek (MKS Dziewiątka Dzierżoniów), Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin) – 50 m st. dowolnym
  • Jakub Kraska (AZS Łódź) – 100 m st. dowolnym
  • Kacper Stokowski (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 100 m st. grzbietowym
  • Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa), Jakub Skierka (AZS AWF Warszawa) – 200 m st. grzbietowym
  • Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Paweł Korzeniowski (5Styl) – 100 m st. motylkowym
  • Krzysztof Chmielewski (Muszelka Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) – 200 m st. motylkowym
  • Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa) – 100 m st. klasycznym
  • Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn), Kornelia Fiedkiewicz (MKS Juvenia Wrocław), Dominika Kossakowska (AZS AWF Katowice) – sztafeta 4×100 m st. dowolnym
  • Jakub Kraska (AZS Łódź), Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz – sztafeta 4×100 m st. dowolnym
  • Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub – sztafeta 4×200 m st. dowolnym
  • Kacper Stokowski (UKS G-8 Bielany Warszawa), Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Jakub Kraska (AZS Łódź) – sztafeta 4×100 m st. zmiennym
  • Paulina Peda (AZS AWF Katowice), Jan Kozakiewicz (Legia Warszawa), Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław) – sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym
PONOSZENIE CIĘŻARÓW
  • Joanna Łochowska (Budowlani Opole) -53 kg kobiet
  • Bartłomiej Adamus (Wisła Puławy) -96 kg mężczyzn
  • Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) -109 kg mężczyzn
SIATKÓWKA
  • Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)
  • Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów)
  • Bartosz Kurek (Wolf Dogs Nagoya)
  • Łukasz Kaczmarek (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów)
  • Piotr Nowakowski (Verva Warszawa)
  • Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów)
  • Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia)
  • Michał Kubiak (Panasonic Panthers)
  • Aleksander Śliwka (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Kamil Semeniuk (Zaksa Kędzierzyn-Koźle)
  • Paweł Zatorski (Asseco Resovia Rzeszów)
SIATKÓWKA PLAŻOWA
  • Grzegorz Fijałek/Michał Bryl (UKS SMS Łódź)
  • Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
SKATEBOARDING
  • Amelia Brodka – park kobiet
STRZELECTWO
  • Aneta Stankiewicz (Klub Strzelecki CWZS Zawisza Bydgoszcz) – karabin trzy postawy 50 m, karabin pneumatyczny 10 m
  • Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa) – karabin trzy postawy 50 m, karabin pneumatyczny 10 m
  • Klaudia Breś (Klub Strzelecki CWZS Zawisza Bydgoszcz) – pistolet pneumatyczny 10 m, pistolet sportowy 25 m
  • Sandra Bernal (WKS Śląsk Wrocław) – trap kobiet
  • Aleksandra Jarmolińska (CWKS Legia Warszawa) – skeet
SZERMIERKA
  • Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska (AZS-AWF Katowice), Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) – szpada indywidualnie
  • Aleksandra Jarecka (AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska (AZS-AWF Katowice), Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) – szpada drużynowo
  • Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań) – floret indywidualnie
TAEKWONDO
  • Patrycja Adamkiewicz (AZS-AWF Warszawa) -57 kg
  • Aleksandra Kowalczuk (AZS Poznań) +67 kg
TENIS STOŁOWY
  • Li Qian (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (SKST Hodonin) – indywidualnie
  • Li Qian (KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (SKST Hodonin), Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – drużynowo
WIOŚLARSTWO
  • Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS-AWF Warszawa)/Maria Sajdak (AZS-AWF Kraków)/Marta Wieliczko (KW Wisła Grudziądz)/Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) – czwórka podwójna
  • Monika Chabel (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Joanna Dittmann (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)/Maria Wierzbowska (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz) – czwórka bez sternika
  • Mateusz Biskup (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) – dwójka podwójna
  • Jerzy Kowalski (KW Gopło Kruszwica)/Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica) – dwójka podwójna wagi lekkiej
  • Fabian Barański (WTW Włocławek)/Wiktor Chabel (KS Posnania)/Dominik Czaja (KS AZS-AWF Warszawa)/Szymon Pośnik (KS AZS-AWF Warszawa) – czwórka podwójna
  • Marcin Brzeziński (Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie)/Mikołaj Burda (Lotto-Bydgostia Bydgoszcz)/Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)/Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz) – czwórka bez sternika
WSPINACZKA
  • Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia) – kombinacja
ZAPASY
  • Roksana Zasina (ZTA Zgierz) – styl wolny -53kg
  • Jowita Wrzesień (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza) – styl wolny -57kg
  • Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) – styl wolny -68kg
  • Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) – styl klasyczny -97kg
  • Kamil Rybicki (LKS Mazowsze Teresin) – styl wolny -74kg
  • Magomedmurad Gadżijew (AKS Piotrków Trybunalski) – styl wolny -65 kg
ŻEGLARSTWO
  • Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa) – RS:X
  • Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) – Laser Radial
  • Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin)/Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń) – 470 kobiet
  • Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia)/Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) – 49er kobiet
  • Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) – RS:X
  • Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk)/Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) – 49er

Źródło informacji: Dziennik Łódzki

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Zobacz również