AktualnościLifestyleSportWiadomości

Klub Szachowy FORTECA Bytom zaprasza pasjonatów

Od ponad 20 lat Bytom niemal nie istniał na szachowej mapie Polski. Teraz zmienia się to dzięki Klubowi Szachowemu Forteca Bytom, który funkcjonuje przy placu Jana III Sobieskiego 3. 

Setki szachistów z Bytomia przez wiele lat musiało – jak podkreśla Tomasz Miga – założyciel klubu, licencjonowany instruktor oraz sędzia Polskiego Związku Szachowego – reprezentować kluby z miast ościennych, ponieważ w Bytomiu od 2001 r. nie było klubu szachowego z prawdziwego zdarzenia. Przełomowym momentem w historii Fortecy, jak podkreśla, był 2 marca 2023 roku, kiedy KSz FORTECA Bytom stał się członkiem Śląskiego Związku Szachowego. To właśnie ten dzień, zaznacza Miga, stał się tym, gdy sytuacja bytomskich szachów uległa zmianie. Podkreśla równocześnie, że ci, którzy czekają na regularne rozgrywki, mogą być spokojni.

-Warto też podkreślić, że od kwietnia uruchomione zostaną spotkania dla członków klubu chcących grywać wieczorne turnieje, tworzymy także sekcje dla najmłodszych adeptów królewskiej gry (najzdolniejsi uczniowie ze szkół podstawowych z bytomskich i innych okolicznych szkół), którzy będą doskonalić swoje umiejętności – podkreśla w wiadomości wysłanej do redakcji InoBytom Tomasz Miga

Miłośnicy szachów mogą śledzić najświeższe doniesienia dotyczące tego, co dzieje się w Fortecy za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Tam, jak widać, odbył się już pierwszy turniej.  Chętni mogą za pośrednictwem facebooka sprawdzać wszystkie aktualne informacje dotyczące działalności klubu, szkolenia najmłodszych, ich sukcesach i organizowanych turniejach.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.