Koronawirus

Mniejsza dostawa dawek szczepionek J&J do Bytomia

Do naszego miasta dotrze mniejsza dostawa dawek szczepionek J&J. Niestety, ale będzie to miało wpływ na termin szczepień. Dlaczego?

Mniejsza dostawa dawek szczepionek Johnson & Johnson dotrze do punktów szczepień masowych w Bytomiu. O wiele mniejsza dostawa tych szczepionek będzie miała wpływ na terminy szczepień. Będą przesunięcia nawet o kilkanaście dni.

Mniejsza dostawa dawek szczepionek J&J do Bytomia

O 2100 mniej szczepionek COVID-19 Vaccine Janssen dotrze do punktów szczepień w naszym mieście. Szczepionki te są produkowane przez firmę Johnson & Johnson. Dlaczego mniejsza dostawa dawek szczepionek? To skutek opóźnień w dostawach dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W tym tygodniu miało dotrzeć prawie 4454 szczepionek. Z czego 2154 to szczepionki Comiranty (producent Pfizer/BioNTech) oraz 2300 szczepionek COVID-19 Vaccine Janssen, które są produkowane przez firmę Johnson & Johnson.

– Planowana dostawa szczepionek firmy Pfizer/BioNTech dotrze do naszego miasta zgodnie z planem, jednak będą opóźnienia w dostawie szczepionek Johnson & Johnson, których dotrze do Bytomia tylko 200. To oznacza, że osoby, które miały już zaplanowane szczepienia, muszą się liczyć z opóźnieniami. Otrzymają one informację dotyczącą zmiany terminów – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zmiana terminów szczepień z powodu mniejszej dostawy szczepionki J&J

Zgodnie z informacją jaką przekazała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych – szczepionki firmy J&J mają dotrzeć do naszego kraju na następnego miesiąca. Tym samym osoby, które miały zaplanowane szczepienia w tym tygodniu w punktach szczepień masowych otrzymają wiadomość sms-em.  W niej zobaczymy informację o zmianie terminu szczepienia na innych dzień. Tutaj powiadomienie SMS o zmianie terminu szczepienia, które wysłała nam czytelniczka:

mniejsza dostawa dawek szczepionek

Ile osób już zaszczepiło się w bytomskich punktach szczepień masowych?

Do tej pory w punktach szczepień masowych zorganizowanych przez miasta zaszczepiło się ponad 13 tysięcy osób. Bytom wykorzystał wszystkie dawki dostarczonych szczepionek. Nie została ani jedna zmarnowana dawka.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.