oszustwo na seniorce w bytomiu
Aktualności

Kolejne oszustwo na terenie Bytomia

Niestety tym razem oszustowi się udało, doszło do kolejnego oszustwa na terenie Bytomia w ubiegłą sobotę przy ulicy Worpie.

W sobotę w mieszkaniu seniorki przy ulicy Worpie w Bytomiu zadzwonił telefonu. Nieznany głos podał się za członka rodziny starszej kobiety. Kolejną rzeczą było zmyślenie historyjki, która zakończyła się utratą oszczędności bytomianki. Następne oszustwo na terenie naszego miasta.

Oszustwo pod legendą na terenie Bytomia

Metoda podobna do wszystkich innych: członek rodziny – oszust. Przekonał starszą bytomiankę, że jej syn uczestniczył w wypadku drogowym i pilnie potrzebuje gotówki, ponieważ pokrzywdzony będzie żądał odszkodowania. Niestety, efektem tego – seniorka przekazała nieznanemu osobnikowi – posłańcowi swoje oszczędności.

Oszuści wykorzystują różne sposoby i metody, by wzbogacić się czyimś kosztem. Podają się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, a nawet pracowników organizacji charytatywnych. Cel jest jeden – okraść bezbronnego i nieostrożnego człowieka.

Zadajmy kluczowe pytanie: „Jak nie stać się ofiarą oszustów?”

W szczególności trzeba zachować ostrożność. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze – nie podejmujemy żadnych pochopnych działań. Nie przekazujmy nikomu telefonicznie o tym ile mamy pieniędzy w domu lub w jaki sposób je przechowujemy. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

Przede wszystkim zadzwońmy do kogoś z rodziny. Zapytajmy o to, czy osoba, która nas prosiła o rzekomą pomoc, czy na pewno jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.