Koronawirus

Gdzie szukać informacji o szczepieniach na koronawirusa?

W ramach Narodowego Program Szczepień utworzono nową stronę WWW: „Szczepimy się”.

Na stronie WWW znajdziemy bazę informacji na temat szczepień na koronawirusa. Jak pisze na nowej stronie internetowej – dane będą aktualizowane i uzupełniane na bieżąco. Na stronie WWW dostępne są informacje dotyczące: samej szczepionki, zestaw pytań i odpowiedzi – które nas nurtują i ważne dane kontaktowe. Baza informacji jest dostępna w 4 językach: polskim, angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Specjalna i całodobowa linia telefoniczna

Resort zdrowia planuje uruchomić specjalną, całodobową linię telefoniczną. Na niej będziemy mogli rozwiać wszystkie wątpliwości na temat szczepień. Nr telefonu infolinii – 989. Osoby, które przebywają poza granicami naszego kraju, mogą dzwonić pod numer 22 626 29 89.

Szczepienia na COVID-19

Szczepienia rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku. Cały czas trzeba zachowywać szczególną ostrożność i przestrzegać obowiązujących restrykcji bezpieczeństwa wydanych przez rząd. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco apeluje: zakrywajmy nos i usta, dbajmy cały czas o dezynfekcję i zachowujmy dystans społeczny. Czas świąteczno-noworoczny spędźmy w gronie najbliższych, w spokoju i optymistycznym podejściem.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.