Koronawirus

Czy obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone?

Powolnymi krokami zbliża się 27 grudnia, co by oznaczyło koniec obostrzeń i podzielenie na poszczególne strefy jak było do tej pory. Niestety, polski rząd i resort zdrowia mają inne plany.

Co dalej?

Na ostatniej konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował, że będzie rekomendował utrzymanie obowiązujących obostrzeń do 17 stycznia 2021 roku – czyli do końca ferii zimowych. Tak naprawdę, decyzję w sprawie restrykcji podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy szef rządu – Mateusz Morawiecki.

Adam Niedzielski odniósł się do obowiązujących restrykcji i ich utrzymania w związku z walką z epidemią koronawirusa

Jak powiedział minister zdrowia będzie rekomendował o przedłużenie obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych restrykcji – przyjrzenie się im, przeanalizowanie, które dotyczą czasu ferii zimowych. Szef resortu zdrowia apeluje by podczas ferii zostać rzeczywiście w domach i spędzić ten okres ferii bezpiecznie – po to by uniknąć III fali COVID-19.

Jak wszyscy wiemy – ferie to temat palący, bo dotyczy wielu miast i gmin górskich znajdujących się w naszym województwie. Minister Adam Niedzielski dodał, że należy poczekać na działanie szczepionki, po narodowym szczepieniu.

By ochronić służbę zdrowia

Oprócz naszego ludzkiego życia, które trzeba chronić, bezwzględnie ochronić trzeba też służbę zdrowia, która nie może być po raz kolejny obciążona.

– Żeby uniknąć scenariusza, kiedy w lutym nie będziemy mieli jeszcze efektu populacyjnego zaszczepienia i żeby uniknąć tej trzeciej fali, rozmawialiśmy o tym, żeby obostrzenia i skala samoograniczenia pozostała co najmniej na tym samym poziomie na kolejne okresy – powiedział Adam Niedzielski.

Źródło informacji: rmf24.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.