wymuszenia rozbójnicze w bytomiu
Aktualności

Wymuszenia rozbójnicze w Bytomiu

Sąd Rejonowy w Bytomiu zastosował areszt tymczasowy dla pięciu sprawców za wymuszenia rozbójnicze. Jakie konsekwencje grozą im za te przestępstwo?

Zastosowano areszt tymczasowy dla pięciu sprawców za wymuszenia rozbójnicze w Bytomiu. Mężczyźni w kwietniu 2021 roku wymusili od 29-letniego mieszkańca Kalet kilkanaście tysięcy złotych i skradli mu telefon komórkowy. Dodatkowo podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy nich jeszcze narkotyki. Ile grozi im lat więzienia?

Wymuszenia rozbójnicze w Bytomiu

Bytomscy kryminalni zatrzymali wczoraj ostatniego ze sprawców wymuszenia rozbójniczego. Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku. 29-letni mieszkaniec Kalet zawiadomił, że w Bytomiu kilku mężczyzn grożąc mu, zmusiło go do przekazania kilkunastu tysięcy złotych. Ukradli mu także telefon komórkowy. Policjanci w toku prowadzonego śledztwa ustalili, że w incydencie brało udział 5 mężczyzn, w wieku od 25 do 35 lat. Sprawcy ukrywali się przed policją, bo jak się okazało, w przeszłości mieli już konflikty z prawem. Podczas zatrzymywania sprawców znaleźli także przy nich narkotyki – łącznie ponad 60 gramów amfetaminy i 400 gramów marihuany. Na wniosek prokuratora i śledczych, decyzją sądu, wszyscy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.