nikolas pawlik
Sport

Mistrzostwo Polski dla Nikolasa Pawlika!

No i mamy kolejne osiągnięcie sportowe dla naszego miasta. Mistrzostwo Polski wygrał Nikolas Pawlik – zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu.

W województwie łódzkim odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada w sportach halowych. Na olimpiadzie w Centralnym Ośrodku w Spale rywalizowali młodzi bokserzy. W turniej świetnie walczył w kategorii do 46 kilogramów zawodnik Bytomskiej Akademii Boksu – Nikolas Pawlik.

Mistrzostwo Polski dla Nikolasa Pawlika

W drodze do finału bytomski zawodnik wygrał dwie walki w I rundzie. W środowej – decydującej o złocie walce – jego rywalem był Michał Michalik z klubu Niedźwiedź Kętrzyn. Przewaga zawodnika z Bytomia była tak ogromna, że w II rundzie przeciwnik został poddany przez sekundanta.

16-letni Nikolas Pawlik został mistrzem Polski i najlepszym zawodnikiem turnieju bokserskiego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wielki puchar wręczył mu prezes Polskiego Związku Bokserskiego – Grzegorz Nowaczek. Bytomski zawodnik na pewno nie zapomni tego dnia, bo 25 sierpnia obchodził urodziny.

– Na pewno było ciężko, bo nigdy nie można nikogo lekceważyć. Udało mi się jednak pokonać trzech przeciwników i za każdym razem wygrałem przed czasem. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Byłem odpowiednio przygotowany – podkreślał Pawlik, który jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy kadetów.

Następne wyzwanie – jakie będzie?

– Nikolas ma talent i umiejętności, jest szybki, dobry technicznie, będziemy mieli z niego sporo pociechy. Wkrótce czeka go kolejne wyzwanie, bo w dniach 23-24 października organizujemy w Bytomiu prestiżowy Memoriał Leszka Błażyńskiego, na którym będą walczyć najlepsi młodzi pięściarze – podkreślał Sylwester Klasa, trener Bytomskiej Akademii Boksu.

Młody pięściarz ma niesamowitą opiekę trenerską, bo od początku kariery sportowej szkoli go Krzysztof Szot – trener reprezentacji kadetów, a w Bytomskiej Akademii trenerami klubowymi są Sylwester Klasa, Rafał Sikora i Tomasz Kurzaj.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.