obostrzenia
Koronawirus

Wracają obostrzenia. Jakie rząd ma plany na czwartą falę koronawirusa?

No nie wiemy czy to dobre wiadomości, czy złe – sami oceńcie, ale wracają obostrzenia. Rząd przygotował plan na czwartą falę koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje tym, że na pewno wróci podział na strefy zielone, żółte i czerwone. Brzmi to jak regionalizacja, która już wcześniej. Pod uwagę resort zdrowia będzie brał ilość zakażeń koronawirusem, ale także poziom zaszczepionych osób w danym regionie.

Wracają obostrzenia. Jakie rząd ma plany na czwartą falę koronawirusa?

– Zaszczepienie populacji w danym regionie jest bardzo ważnym parametrem, który mówi o ryzyku, ile będzie zakażeń i jakie będzie obciążenie szpitali. Powiaty miejskie są o wiele lepiej wyszczepione, zdecydowanie jest gorzej w powiatach wiejskich. To duże zróżnicowanie i musimy na tej podstawie definiować kolor strefy – mówił na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podał przybliżone wskaźniki wprowadzania odpowiednich stref. Powiedział, że wskaźniki zakażeń na 10 tysięcy będą dwukrotnie obniżone, ale równocześnie wysoki poziom zaszczepienia będzie przenosił dany powiat do niższej strefy.

Źródło informacji: Radio Piekary

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.