termin szczepień
Koronawirus

Wiemy kiedy będzie termin szczepień kolejnych grup

Wiemy już kiedy będzie termin szczepień na koronawirusa kolejnych grupy w Polsce. Kto idzie jako kolejny na szczepienia i kiedy?

Został podany termin szczepień kolejnych grup na koronawirusa w Polsce. Szczepienia będą dla osób przewlekle chorych. To osoby, które są po przeszczepach, dializowane oraz mechanicznie wentylowane. Zaraz po tych osobach chorych z grupy 1B zaczną się szczepienia służb mundurowych.

Kiedy odbędą się szczepienia dla następnych grup?

15 marca zaczną się szczepienia dla osób, które są przewlekle chore. Dotyczy to osób, które są po przeszczepach, dializowane oraz mechanicznie wentylowane. Następna grupa po nich to służby mundurowe.

Szczepienia służb mundurowych rozpoczną się tydzień później, a dokładnie 22 marca. Kto ma się zaszczepić z tej grupy? Policjanci, żołnierze, funkcjonariusze służby więziennej. Ich szczepienia potrwają do 5 kwietnia.

Przewlekle chorzy mają być szczepieni tylko przez 5 dni – od 15 marca do 20 marca. To dlatego, że to dość wąska grupa 70 tysięcy osób. Wielu z nich może mieć jednak problemy z dotarciem do punktu szczepień, bo nie są w stanie opuszczać miejsca swojego zamieszkania.

Te osoby mają dostać szczepionki firmy Pfizera i Moderny. Rada Medyczna, która stacjonuje przy premierze, bowiem nie rekomenduje szczepień osób przewlekle chorych i starszych szczepionką firmy AstraZeneca. Dlatego tą szczepionkę będą mogli dostać szybciej osoby między 60. a 65. rokiem życia. Zapisy dla nich mają ruszyć 22 marca.

Kiedy wznowienie zapisów dla osób powyżej 70. roku życia?

Rząd planuje wznowić zapisy dla osób powyżej 70. roku życia w połowie marca. To osoby, dla których zabrakło terminów w pierwszym kwartale. W rządowej bazie jest aktualnie ponad 600 tysięcy osób, które zostawiły swoje dane na infolinii, bo nie udało się im zapisać na szczepienia.

Źródło informacji: rmf24.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.