pociągi z Bytomia do Katowic
Aktualności

Wciąż nie kursują pociągi z Bytomia do Katowic. Kiedy przywrócony będzie ruch?

Nadal nie kursują pociągi z Bytomia do Katowic. Kiedy ma zostać przywrócony ruch? PKP PLK informuje o konkretnym dniu przywrócenia kursów.

Służby techniczne PKP PLK pracują cały czas, by jak najszybciej usunąć awarię sieci trakcyjnej i przywrócić ruch kolejowy między stacją Chorzów Batory, a Bytomiem. Dodatkowe prace związane z mocowaniem nowych konstrukcji sieci trakcyjnej powodują, że ruch pociągów PKP PLK przywróci już zaniedługo. Kiedy?

Pociągi z Bytomia do Katowic – znamy datę przywrócenia ruchu na liniach kolejowych

Na miejscu pracują specjalne pociągi. Ekipa przygotowuje fundamenty nowych konstrukcji i dowożą materiał. Konieczne także było wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do drążenia fundamentów pod nowe konstrukcje sieci trakcyjnej. Zespół pociągu sieciowego dokonuje przeglądu stanu sąsiednich konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej. Roboty są prowadzone w bardzo trudnych warunkach, ponieważ tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Na miejscu pracuje maksymalna liczba zespołów. Dojazd na miejsce zdarzenia jest możliwy tylko i wyłącznie jednym torem.

Ocena zakresu i czas prac – dokonana po usunięciu uszkodzonego składu i rozpoczęciu prac ziemnych, wymagała aktualizacji terminu zakończenia prac. Przywrócenie ruchu po naprawie sieci nad dwoma torami będzie w sobotę 10 kwietnia o poranku.

Więcej o awarii sieci trakcyjnej znajdziesz u nas na portalu www.inobytom.pl.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.