wolonariusze w szpitalu tymczasowym
Aktualności

Wolontariusze potrzebni w szpitalu tymczasowym w Katowicach

Nadal są potrzebni wolontariusze do pomocy w szpitalu tymczasowym w Katowicach. W nim najczęściej pomagają studenci. Praca nie jest łatwa.

Szpital tymczasowy, który znajduje się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowice potrzebuje wolontariuszy do pomocy. Najczęściej w szpitalu tymczasowym w Katowicach pomagają studenci. Praca tam nie jest łatwa. Więc wolontariusze są potrzebni cały czas w szpitalu tymczasowym w stolicy Śląska.

Wolontariusze potrzebni od zaraz w szpitalu tymczasowym w Katowicach

– Cały czas jesteśmy w napięciu, ponieważ musimy dbać o to, żeby nie skazić swojego ciała i nie skazić swojej bielizny. Musimy ściągając taki kombinezon, zachować uwagę. Ściągnąć wszystko w odpowiedniej kolejności, dokładnie się umyć i zdezynfekować. Oprócz takiej pracy fizycznej i uciążliwości fizycznych, jest to też praca ciężka psychicznie, ponieważ ciągle widzimy cierpienie, ból. Czasem niestety śmierć – mówił Michał Krawiec, student medycyny, ŚUM w Zabrzu.

Studenci nie tylko asystują lekarzom, ale pomagają pacjentom na przykład w korzystaniu z toalety albo telefonu. Wolontariusze są szczególnie potrzebni w aktualnej sytuacji epidemiologicznej, kiedy służba zdrowia jest na granicy wydolności.

– Patrząc na to, że pacjentów przybywało w ostatnich dniach, potrzebna była również kadra medyczna. Ta kadra medyczna jest. W zależności od liczby pacjentów, uruchamiane są te zasoby białego personelu, które się zgłosiły poprzez stronę szpitaldlaslaska.pl. Ale oczywiście im więcej osób do pracy przy pacjencie, tym ten pacjent czuje większy komfort i jest lepiej zaopiekowany. Chcielibyśmy, żeby przy każdym łóżku stał jeden lekarz, pielęgniarka, ratownik i wolontariusz – mówił Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Na tę chwilę na razie się nie zanosi, a tylko w okresie świątecznym przybyło tu 100 pacjentów. Aktualnie w szpitalu tymczasowym w stolicy Śląska jest zajętych około 269 łóżek. Osoby chętne do pomocy mogą się zgłaszać przez stronę internetową www.szpitaldlaslaska.pl.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.