Bytom-Chorzów-Katowice.
Aktualności

Awaria sieci trakcyjnej. Odwołane pociągi na trasie: Bytom-Chorzów-Katowice

Wczoraj nastąpiła awaria sieci trakcyjnej w okolicach Chorzowa. Do końca tego tygodnia mogą potrwać utrudnienia na trasie: Bytom-Chorzów-Katowice.

Wczoraj otrzymaliśmy informację od PKP Polskie Linie Kolejowe SA o awarii trakcji elektrycznej. Odwołano pociągi na trasie Bytom-Chorzów-Katowice. Utrudnienia mogą potrwać nawet do końca tego tygodnia. Co się wydarzyło?

Awaria sieci trakcyjnej – odwołane pociągi na trasie: Bytom-Chorzów-Katowice

Co to była za awaria? Potężne zniszczenia są spowodowane przez złodziei na wysokości stacji Batory. Złodzieje próbowali ukraść element trakcyjny sieci. Sieć jest zniszczona stąd awaria oraz odwołane pociągi. Zniszczenia są dość spore. Na torach zalega także pociąg, który tam utknął. Pasażerowie musieli przesiąść się na autobus.

Przed działem technicznym Polskich Linii Kolejowych jest sporo pracy. Pociąg zaplątał się w kable i sieć. Trzeba odciąć napięcie i wyplątać skład. Wtedy dopiero Koleje Śląskie będą mogły pociąg – lokomotywą spalinową – przetransportować do bazy na naprawę, techniczni PKP PLK mogą zacząć naprawy. To potrwa przynajmniej do jutra.

Utrudnienia na trasie Bytom-Chorzów-Katowice mogą potrwać nawet do końca tego tygodnia. Pasażerowie między stacją Batory, a stacją Bytom muszą się przesiadać na autobus. Tak będzie przez kilka dni.

– Wstrzymany jest ruch na tym odcinku. Wprowadziliśmy zastępczą komunikację autobusową. PLK szacuje przywrócenie jednego toru do ruchu na około 72 godziny – zaznaczył w rozmowie z Radiem Piekary Tomasz Musioł z Kolei Śląskich.

Za to pełne przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Katowice-Lubliniec oraz Katowice-Kluczbork będzie dopiero pod koniec tygodnia.

Źródło informacji: radiopiekary.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.