Sport

Prestiżowy Billie Jean King Cup w Bytomiu

Już za niedługo w Hali na Skarpie Polki zagrają z Brazylią w prestiżowym Billie Jean King Cup w Bytomiu. Kto zagra w polskiej reprezentacji?

W dniach 16-17 kwietnia odbędzie się prestiżowy Billi Jean King Cup w Hali na Skarpie w Bytomiu. Mecz barażowy będzie składał się z czterech singli i debla. Zwyciężczynie spotkania Polska-Brazylia wystąpią w 2022 roku w kwalifikacjach do turnieju finałowego rozgrywek.

Billie Jean King Cup w Bytomiu – Polska kontra Brazylia

Do reprezentacji Polski powołano tenisistkę Górnika Bytom – Magdalenę Fręch oraz dwie zawodniczki związane z bytomskim klubem. Wczoraj zaś odbyła się konferencja prasowa online poświęcona temu wydarzeniu.

Billie Jean King Cup konferencja

– Kolejna impreza wysokiej rangi zawitała do Bytomia. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej, w Hali na Skarpie odbędzie się mecz tenisowy i mam nadzieję, że na bytomskiej ziemi Polki zrewanżują się reprezentacji Brazylii za porażkę w 1989 roku – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Polska zagra z Brazylią dopiero po raz drugi w historii rozgrywek. W 1989 roku tenisistki z Ameryki Południowej wygrały z Polkami podczas turnieju Grupy Światowej rozgrywanego w Tokio.

Święto kibiców tenisa w Bytomiu

– Wszyscy wiedzą, że Bytom tenisem ziemnym stoi. Miasto wspiera Górnik Bytom, dbamy o rozwój młodych talentów, rozbudowę infrastruktury, przy ulicy Tarnogórskiej jest 6 kortów krytych i 10 otwartych. To stwarza ogromne możliwości dla rozwoju klubu a mecz z Brazylią to wielkie święto dla mieszkańców Bytomiu, jak również wszystkich kibiców w Polsce – dodał prezydent Bytomia. – Cieszymy się, że tak ważne wydarzenie, które odbywa się z okazji 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego, jest organizowane w Bytomiu. Tutaj dzieją się wielkie rzeczy. W poprzednim roku odbyły się 94. Narodowe Mistrzostwa Polski, w tym roku zorganizowane zostaną 95., na dodatek z rekordową pulą nagród, ponad 700 tysięcy złotych. Wisienką na torcie i tym, co elektryzuje całą tenisową Polskę, jest niezwykle ważny mecz reprezentacji Polski z Brazylią. Nie byłoby tego wydarzenia bez pomocy Górnika Bytom z zarządem klubu, który jest mocno zaangażowany w to wydarzenie – podkreślał Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

– Sport łączy i ten mecz dostarczy nam dobrych emocji – mówił Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest partnerem tego wydarzenia.

Powołane zawodniczki do kadry narodowej tenisa

Do kadry narodowej tenisa powołano: Magdę Linette, Katarzynę Kawę, Magdalenę Fręch, Urszulę Radwańską, Weronikę Falkowską oraz Paulę Kania-Choduń. Mistrzyni Polski Magdalena Fręch gra dla Górnika Bytom, a Falkowska jest wypożyczona do klubu w Bytomiu na rozgrywki drużynowe. Zaś Kania-Choduń przez wiele lat reprezentowała barwy Górnika Bytom.

– Mamy w kadrze nadmiar bogactwa, ale musimy być również przygotowani, ze względu na sytuację pandemiczną, na plan A, B, a nawet C. Mamy drużynę, która daje jakość oraz gwarancję, że będzie walczyć o zwycięstwo. To zespół, który może stać się topową drużyną na świecie – zaznaczał Dawid Celt, kapitan reprezentacji kobiet.

Hala najwyższej klasy i jakości

Do wydarzenia Billie Jean King Cup nasze miasto przygotowuje się od dłuższego czasu. W styczniu tego roku w Hali na Skarpie zamontowano ledowe oświetlenie. Jest ono energooszczędne oraz ma długą żywotność. Dzięki nowemu oświetleniu będziemy mogli transmitować zawody sportowe w jakości HD.

Mecz odbędzie się bez publiczności. Całe wydarzenie pokażą na żywo w Polsacie Sport. Wszystko odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zawodniczki także przejdą testy na obecność koronawirusa. Polki i Brazylijki przylecą do Bytomia w niedzielę – 11 kwietnia.

Sponsorem generalnym Polskiego Związku Tenisa jest Grupa LOTOS, a partnerem meczu LOTTO.

Wczorajsza konferencja prasowa online:

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.