kh polonia bytom
Sport

Dwa ogromne wyróżnienia dla drużyn KH Polonia Bytom!

Ogromne wyróżnienie otrzymały dwie drużyny z bytomskiego klubu. Mowa o hokeistkach i juniorach KH Polonia Bytom. O jakim wyróżnieniu mowa?

Hokeistki i juniorzy KH Polonia z ogromnym wyróżnieniem. Zawodniczki bytomskiego klubu hokeja zwyciężyły w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet, a juniorzy pod opieką legendy Mariusza Puzio w Mistrzostwach Polski Juniorów. Niestety z powodu lockdownu rozgrywek nie dokończono. Jak to wszystko wyglądało?

Polski Związek Hokeja na Lodzie postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy Polski Ligi Hokeja Kobiet 8 kwietnia 2021 roku. W tym dniu także postanowili przyznać miejsca na podstawie rozegranych meczów w sezonie zasadniczym oraz spotkań fazy play-off. Nie zakończono ich ze względu na panujący lockdown w naszym kraju.

Dwa ogromne wyróżnienia na tle Polski dla KH Polonia Bytom!

To już dziesiąty tytuł dla kobiecej drużyny hokeja w Polonii Bytom

W Polskiej Lidze Hokeja Kobiet, Polonia Bytom spisywała się wspaniale, chociaż wszystkie spotkania rozgrywała poza Bytomiem ze względu na budowę nowej hali lodowiska przy ulicy Pułaskiego. Zespół Andrzeja Secemskiego zwyciężyła rozgrywki w grupie, a w półfinałach pokonała UKHK Unię Oświęcim, dwukrotnie wygrywając po 8:2. W pierwszym spotkaniu finałowym w Gdańsku drużyna pokonała Stoczniowca 5:1. Rewanż był zaplanowany na 27 marca, ale do meczu ostatecznie nie doszło z powodu lockdownu. W sezonie zasadniczym bytomski klub hokejowy wygrał trzy z czterech meczy z drużyną z Gdańska. Dla kobiecej drużyny hokeja w Bytomiu to już dziesiąty tytuł mistrzowski w historii.

Mistrzostwo także dla juniorów KH Polonii Bytom!

W drugie połowie marca 2021 roku w Sanoku Polonia Bytom na inaugurację Mistrzostw Polski Juniorów przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:4. Później już było tylko lepiej i spisywali się wspaniale. Drużyna pod opieką legendarnego hokeisty Mariusza Puzio pokonała w rozgrywkach klubowych UKS Niedźwiadki Sanok 4:2 oraz Naprzód Janów 6:2. Więc awansowali do półfinału. Tam zaś zmierzyli się 26 marca z Podhalem Nowy Targ, wygrywając po emocjonującym meczu 2:1. Do spotkania finałowego z drużyną z Sanoka niestety nie doszło, również ze względu na panujący lockdown.

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy drużyn młodzieżowych. Władze PZHNL postanowili przyznać miejsca w tabelach rozgrywek, na podstawie rozegranych spotkań. Tytuły mistrzostw Polski otrzymali ex aequo: KH Polonia Bytom i UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.

Wielkie gratulacje dla obu naszych drużyn!

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.