nowej hali lodowiska w bytomiu
Sport

Jak wygląda sytuacja na nowej hali lodowiska w Bytomiu?

Następny etap budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu zakończył się. Krzesełka zostały zamontowane, według wyboru, którego dokonali bytomianie.

W piątek 19 marca zakończył się kolejny etap na placu budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu. Krzesełka na hali zamontowano. Układ krzesełek to był wybór mieszkańców Bytomia. Bytomianie dokonali wyboru układu w specjalnym plebiscycie.

Krzesełka już są na nowej hali lodowiska w Bytomiu

Na lodowisku zamontowano 1156 krzesełek na trybunie wschodnie i zachodnie. Na trybunie VIP tych krzesełek zamontowano 96. Łącznie na nowej hali będzie 1252 miejsca siedzące. Warto nadmienić, że wykonawca nowego obiektu w naszym mieście to konsorcjum firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe „Concret” z Tychów. To właśnie te firmy prowadzą prace wykończeniowe związane z montażem sanitariów, sufitów podwieszanych w łazienkach, paneli gumowych pod łyżwy oraz drzwi w szatniach. Zaś w sali gimnastycznej i budynku administracyjnym trwają roboty malarskie. Nadal trwają także przygotowania do montażu elewacji i wizerunkiem hokeisty.

Nowy obiekt – najbardziej wyczekiwanym miejscem sportowym w Bytomiu

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach inwestycji sportowych. Bytomianie bardzo wyczekują nowego obiektu sportowego w swoim mieście. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 42 mln złotych, z czego aż 15 mln złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie udało się pozyskać gminie. Z nowej hali lodowiska będziemy korzystać jeszcze w tym roku.

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu

Główna konstrukcja nośna hali lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Budynek administracyjny będzie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Ponadto w hali lodowiska powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala lodowiska będzie spełniała również wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie jak bezpieczeństwa w hali, zaplanowano lokale dla policji i straży pożarnej. Będzie to w sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów. Będą nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.