Aktualności

UWAGA! Odcinek ulicy Frycza-Modrzewskiego będzie zamknięty

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu poinformował o utrudnieniach w ruchu na odcinku ulicy Frycza-Modrzewskiego. Jednostka zamknie go z powodu rozpoczęcia w tym miejscu robót drogowych.

Odcinek ulicy Frycza-Modrzewskiego będzie zamknięty. Spowodowane to będzie robotami drogowymi właśnie w tym miejscu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu poinformował o utrudnieniach, wyznaczył objazdy i zmianach w organizacji ruchu.

Odcinek ulicy Frycza-Modrzewskiego zamknięty. Od kiedy?

Od 1 marca na odcinku ulicy Frycza-Modrzewskiego rozpoczną się prace drogowe z realizacją zadania: „Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu”.

Zmiana organizacji ruchu, dotyczy to ulic:

 • Frycza-Modrzewskiego,
 • Zabrzańskiej,
 • Piątka,
 • Witosa,
 • Włodarskiego.

W I etapie prac drogowych MZDiM zamknie odcinek ulicy Frycza-Modrzewskiego na długości od skrzyżowania z ulicy Zabrzańską do skrzyżowania z ulicą Włodarskiego.

Jakie będą zmiany w organizacji ruchu przy tej ulicy?

 • zawężenie pasów ruchu na ulicy Zabrzańskiej w rejonie skrzyżowania z odcinek, który będzie remontowany,
 • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Witosa w kierunku od skrzyżowania z ulicą Frycza-Modrzewskiego w stronę skrzyżowania z ulicą Orzegowską,
 • umieszczenie odcinkowych zakazów zatrzymywania na ulicach Piątka i Witosa,
 • wprowadzenie zakazów skrętu w lewo z ulicy Zabrzańskiej w ulice Tatrzańską i Bałtycką,
 • umieszczenie tymczasowej likwidacji trzech przejść: jednego przejścia dla pieszych po wschodniej części skrzyżowania ulic Zabrzańskiej-Orzegowskiej-Tatrzańskiej oraz dwóch przejść na ulicy Frycza-Modrzewskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Włodarskiego, drugiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Zabrzańską.

UWAGA! Wykonawca tych prac drogowych jest zobowiązany do wprowadzenia odpowiedniej organizacji ruchu pieszego w obszarze planowanych robót:

 • przeniesienie przystanku autobusowego „Szombierki kościół” – kierunek centrum – który znajduje się na ulicy Zabrzańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Frycza-Modrzewskiego,
 • umieszczenie zakazu wjazdu samochodów ciężarowych – za wyjątkiem służb miejskich – na ulicy Skromnej od strony skrzyżowania z ulicą Włodarskiego oraz na ulicy Włodarskiego od strony skrzyżowania z ulicą Frycza-Modrzewskiego.

W związku z powyższymi zmianami organizacji ruchu wprowadza się następujące trasy objazdu:

Trasa objazdu w związku z zamknięciem odcinka ulicy Frycza-Modrzewskiego
 • dotyczy to pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t jadących ulicą Frycza-Modrzewskiego od strony miasta Ruda Śląska w kierunku ul.Zabrzańskiej zaprojektowano objazd ulicami: Witosa – Orzegowską – Zabrzańską,
 • dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t. jadących ulicą Frycza-Modrzewskiego od strony miasta Ruda Śląska w kierunku ul.Zabrzańskiej zaprojektowano objazd ulicami: Włodarskiego – Skromną – Zabrzańską,
 • dotyczy to pojazdów jadących ulicą Zabrzańską w kierunku ul.Frycza-Modrzewskiego (DW925)/miasta Ruda Śląska zaprojektowano objazd ulicami: Orzegowską – Piątka – Frycza-Modrzewskiego.
Trasa objazdu do ulicy Tatrzańskiej:

dla pojazdów jadących ulicą Zabrzańską od strony dzielnicy Bobrek w kierunku ul.Tatrzańskiej zaprojektowano objazd ulicami: Puszkina – Rostkowskiego – Karpacką – Podhalańską – Bałtycką – Małachowskiego.

Komunikacja miejska podczas zamkniętego odcinka

Linie autobusowe nr 121 w kierunku Bytomia będą kursowały trasą objazdową. Przebiegać będzie ona od ulicy Frycza-Modrzewskiego, ulicą Witosa i Orzegowską do ulicy Zabrzańskiej. Natomiast w kierunku Rudy Śląskie – od ulicy Zabrzańskiej, ulicą Orzegowską i Piątka do ulicy Frycza-Modrzewskiego.

Informacje odnośnie poszczególnych etapów MZDiM w Bytomiu będzie podawało osobno. Zakończenie robót drogowych prawdopodobnie będzie we wrześniu 2021 roku. Zachowajcie czujność, ostrożność i stosujcie się do zmienionej organizacji ruchu.

Plan orientacyjny wprowadzonych objazdów:

frycza-modrzewskiego zamknięty

Źródło informacji, zdjęcie: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.